۶۰۰ پایه فرسوده در سه ماهه گذشته تعویض شد
۶۰۰ پایه فرسوده در سه ماهه گذشته تعویض شد

آمنه جمالو، مدیر منطقه برق بوعلی، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، گفت: با انجام طرح تعویض ، شبکه فرسوده سیمی فشار ضعیف هوائی در منطقه بوعلی، در سال پیش رو،به طور کامل نوسازی خواهد شد. وارد اتاقی می شویم بی آلایش و مملو از شور جوانی، پشت میز با آرامشی توام با نشاط نشسته […]

آمنه جمالو، مدیر منطقه برق بوعلی، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، گفت: با انجام طرح تعویض ، شبکه فرسوده سیمی فشار ضعیف هوائی در منطقه بوعلی، در سال پیش رو،به طور کامل نوسازی خواهد شد.

وارد اتاقی می شویم بی آلایش و مملو از شور جوانی، پشت میز با آرامشی توام با نشاط نشسته است ، سلام می کنم و بی مقدمه آغاز می کنم، درست است که شما به عنوان اولین مدیر خانم، در یکی از مناطق برق در کل شرکت های توزیع مشغول به کار هستید؟ از خودتان، فعالیت ها و اقدامات منطقه بوعلی، برایمان بگویید؟
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،‌آمنه جمالو، متولد سال ۱۳۵۸، از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را در حوزه خدمات مشترکین مناطق مختلف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ آغاز و از سال ۱۳۹۷ به عنوان اولین مدیر خانم در شرکت های توزیع برق در منطقه برق بوعلی، مشغول به خدمت می باشم.
محدوده استحفاظی منطقه برق بوعلی با در برگرفتن ۱۳کیلومتر مربع وسعت و بیش از ۲۱۷ هزار مشترک فعال، به لحاظ قرار گرفتن در بافت مرکزی شهرتهران از قدمت و تراکم بالایی برخوردار بوده و به تبع آن، فرسودگی شبکه برق رسانی شرایط خاصی را در این محدوده رقم زده است. از این رو به منظور ارائه خدمات شایسته به مردم شریف این منطقه، علاوه بر طرح های سالیانه بهینه سازی و توسعه شبکه برق رسانی، حسب تاکیدات مهندس حسین صبوری، مدیرعامل شرکت، مبنی بر حذف شبکه فرسوده سیمی و جایگزینی آن با شبکه کابل خودنگهدار و مساعدت ایشان، حتی در شرایط محدودیت اعتبارات، با تخصیص۱۰۰میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای این مهم اقدام شده است، امسال نیز با همت همکاران در خصوص برنامه ریزی و تهیه طرح های اصلاح و بهینه سازی شبکه فشار ضعیف هوایی به طول ۸۶ کیلومتر و تعویض ۱۲۰۰ اصله پایه فرسوده و مخاطره آمیز و اصلاح کامل بیش از ۱۰۰۰ مورد از انشعابات و تابلوهای فرسوده اقدام و با انعقاد قرارداد با پیمانکاران و همچنین همکاری تنگاتنگ با مردم ، شهرداری های مناطق ۷و ۸ پایتخت ، در طی سه ماه گذشته بیش از ۳۰کیلومتر از شبکه فرسوده و ۶۰۰ اصله پایه فرسوده تعویض و اصلاح کامل انشعابات مشترکان انجام شده است و امید است در سه ماه آینده نیز این پروژه به کلی به اتمام برسد.
با انجام این طرح شبکه فرسوده سیمی فشار ضعیف هوائی این منطقه به طور کامل نوسازی خواهد شد که جا دارد بدین وسیله از مساعدت های مقام ارشد شرکت و کلیه همکاران مرتبط با انجام این طرح که در تسریع و تسهیل در امور اجرایی، این منطقه را یاری کرده اند، تشکر و قدردانی نمایم.
فعالیت های مستمر و شبانه روزی معاونت بهره برداری در قالب برنامه های سرویس و نگهداری و اصلاح و بهینه سازی و تعمیرات پیشگیرانه همچون تعدیل یا تقلیل بار فیدرها، اصلاح فیدرهای پرعارضه ، کاهش طول فیدرهای طولانی و افزایش قدرت مانور، بهینه سازی شبکه کابلی فرسوده و تعویض یا افزایش بهره وری تابلوهای فرسوده، بهینه سازی جعبه انشعابات و انجام به موقع برنامه های جامع در بخش تعمیرات پیشگیرانه جاری توانست اثرگذاری مناسبی در رسیدن به اهداف تعیین شده در کلیه شاخص های ۳۵ گانه خود از جمله saidi , saifi, ENS گذاشته و همچون سال های گذشته روند بهبود مثبتی را شاهد بودیم، به طوریکه میزان حوادث در شبکه در بخش فشار ضعیف و متوسط به ترتیب حدود ۷ و ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و توانستیم در آخرین ارزیابی کیفی فرآیندهای بهره برداری در دی ماه سال جاری رتبه دوم را در بین مناطق شرکت کسب کنیم.
علاوه بر ارائه خدمات غیر حضوری از طریق سامانه های مختلف ۱۲۱، ۱۵۲۱، سایت و … حذف قبوض برق یکی دیگر از سیاست های کلی در راستای بهبود شرایط خدمات رسانی بود که به شکرخدا این مهم نیز با اطلاع رسانی ها و آموزش های همگانی همکارانم در واحد خدمات مشترکین منطقه به شهروندان این محدوده، به خوبی اجرایی شده است .
بسیار خرسندیم که این منطقه، به لطف الهی موفق به کسب بالاترین درصد رضایتمندی مشترکان در ارائه خدمات، طبق نظر سنجی سامانه غیر حضوری ۱۵۲۱ در سطح شرکت شد.
علاوه بر این آموزش ها و اطلاع رسانی های پیوسته همکاران این منطقه به مشترکان به ویژه آموزش کودکان در مدارس و برگزاری کارگاه های مختلف در مساجد، پارک ها، شوراهای محلات و .. در راستای مدیریت مصرف و همچنین انعقاد تفاهم نامه هایی با مشترکان صنعتی و تشویق و مدیریت آنها به منظور به کارگیری مولدهای خود تامین در حوزه کاهش پیک بار، تست لوازم اندازه گیری ، بازدید و کنترل مصرف مشترکان و همچنین جمع آوری انشعابات غیر مجاز باعث شد، تابستان ۹۸ را بدون خاموشی و در حد استانداردهای مطلوب شرکت سپری کنیم.
در پشت صحنه تمام فعالیت های فیزیکی و تلاش های همکاران ما در واحدهای مختلف، جا دارد از همکاران کاردان و باتجربه اداری و مالی منطقه بوعلی که همگرا با معاونت های مختلف منطقه در پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده و متناسب با استراتژی شرکت، به عنوان پشتیبان مالی و خدمات اداری گام برداشتند تشکر نمایم که براساس اعتبارات قابل توجهی که امسال به منطقه تخصیص داده شد، اقدام به جذب پیمانکاران و انعقاد قراردادهای اصلاح و بهینه سازی شبکه ، توسعه و احداث و تامین برق و گذر از تابستان کرده و اهتمام خود را در کنترل و مدیریت های لازم در خصوص صدور و انسداد دستورکارها و کنترل پروژه ها، طی جلسات متعدد با پیمانکاران به کار بسته اند.
کاهش هزینه های جاری و همچنین شفاف سازی حساب های فی مابین منطقه با ارگان ها و شرکت های خدمات رسان مختلف از جمله شهرداری ها ، مخابرات، گاز، آب و … ، نیز از اهم فعالیت های این واحد می باشد.
ضمن خداقوت و خسته نباشید به شما و همکاران متخصص و پرتلاشتان، در پایان اگر صحبتی دارید می شنویم.
در پایان لازم به تاکید می دانم که در راستای برنامه های استراتژیک شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، تلاش همکاران متعهد و کاردان این مجموعه در واحدهای مختلف، همواره خلق کارنامه ای درخشان در سطوح مختلف و ارائه کالایی با کیفیت آن هم بر مبنای ثابت ، مستمر و همچنین شفاف سازی امور در راستای جلب اعتماد عمومی، به عنوان اولویت یک شرکت خدمات رسان بوده است. امید است با تلاش شبانه روزی همکارانم در این مجموعه به بتوانیم گامی هر چند کوچک در مسیر تحقق اهداف شرکت و خدمت رسانی به مشترکان برداریم.