گاز طبیعی شهری را جایگزین سوخت متعارف  کنید
گاز طبیعی شهری را جایگزین سوخت متعارف  کنید

 معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش از مرکز تحقیقات ایران خودرو بازدید کرد و در این بازدید به خودروسازان پیشنهاد داد یرای خودروهای داخلی شرایطی مهیا کنند که از گاز طبیعی شهری بجای بنزین و سوخت های متعارف استفاده شود. به گزارش پایگاه  خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی […]

 معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش از مرکز تحقیقات ایران خودرو بازدید کرد و در این بازدید به خودروسازان پیشنهاد داد یرای خودروهای داخلی شرایطی مهیا کنند که از گاز طبیعی شهری بجای بنزین و سوخت های متعارف استفاده شود.

به گزارش پایگاه  خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی،  علیرضا صادق‌آبادی صبح امروز(یکشنبه ۱۲ اسفند ۹۷) از مرکز تحقیقات ایران خودرو بازدید کرد و در جریان آخرین مراحل طراحی و ساخت موتورهای پایه گاز سوز قرار گرفت.

پس از این بازدید در نشست مشترکی با مدیران و متخصصان مرکز تحقیقات ایران خودرو بر ضرورت توسعه خودروهای گازسوز با محوریت حمل و نقل عمومی تاکید شد.

صادق آبادی در این نشست از لزوم آسیب شناسی درباره عدم موفقیت در توسعه CNG با وجود ارزان بودن و در دسترس بودن آن سخن گفت و تاکید کرد: در طرح توسعه CNG محیط زیست، صنعت نفت و هم مردم ذی نفع هستند و اگر گاز به عنوان سوخت جایگزین مورد استفاده قرار گیرد، بی تردید در کل اقتصاد کشور تاثیرگذار است.

معاون وزیر نفت همچنین با ارایه پیشنهادی برای ایجاد آسایش و رفاه بیشتر مردم در استفاده از گاز بر ضرورت ساخت مخازن ANG تاکید کرد و افزود: در خودروهایی که بر پایه ANG طراحی شوند می توان با استفاده از گاز طبیعی شهری در پارکینگ منازل، خودرو را شارژ کرد که صرفه جویی بالایی در هزینه سوخت دارد و علاوه بر آن رفاه و آسایش مردم را به دنبال خواهد داشت.

در این نشست توافق شد گروه تحقیقات ایران خودرو تا پایان سال، نمونه ای از این مخازن را طراحی و ارایه کنند.

همچنین مصطفی میرسلیم رییس هیات مدیره مرکز تحقیقات ایران خودرو نیز با اشاره به اینکه برنامه ریزی در خصوص استفاده از گاز به عنوان سوخت پاک و مطمین در خودروها صورت گرفته، خواستار توجه بیشتر به این حوزه در صنعت خودروسازی کشور شد و گفت: نرخ پایین سوخت در کشور اقتصادی نیست و متاسفانه فقط به جنبه های سیاسی این موضوع توجه می شود در حالیکه اگر نرخ سوخت تغییر نکند حوزه های علمی، تحقیقاتی و صنعتی با مشکلات جدی‌تری روبرو می شوند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی