کشتی جنگی ژاپنی راهی تنگه هرمز  شد
کشتی جنگی ژاپنی راهی تنگه هرمز  شد

ژاپن بی‌آنکه به ائتلاف دریایی آمریکا بپیوندد، ناوشکن «تاکانامی» را با هدف جمع‌آوری اطلاعات و حراست از کشتی‌های تجاری این کشور در آب‌های منطقه، راهی دریای عمان کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از رویترز، یک ناوشکن ژاپنی امروز یکشنبه این کشور را به مقصد دریای عمان ترک کرد. همزمان با […]

ژاپن بی‌آنکه به ائتلاف دریایی آمریکا بپیوندد، ناوشکن «تاکانامی» را با هدف جمع‌آوری اطلاعات و حراست از کشتی‌های تجاری این کشور در آب‌های منطقه، راهی دریای عمان کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از رویترز، یک ناوشکن ژاپنی امروز یکشنبه این کشور را به مقصد دریای عمان ترک کرد.

همزمان با بالاگرفتن تنش‌های خاورمیانه، ماموریت این رزم‌ناو ژاپنی جمع‌آوری اطلاعات و حراست از امنیت آبراه‌های حیاتی منطقه عنوان می‌شود حال آنکه توکیو با برخورداری از روابط دوستانه با تهران، از پیوستن به ائتلاف آمریکایی علیه تنگه هرمز خودداری کرده است.

آبه شینزو نخست‌وزیر ژاپن در مراسم بدرقه این ناوشکن گفت: هزاران کشتی ژاپنی ازجمله شناورهای حامل نُه دهم از نفت مصرفی ژاپن، هر ساله از آب‌های منطقه عبور می‌کنند.

گفتنی است در این ماموریت، ناوشکن «تاکانامی» از سوی ۲ هواپیمای گشت دریایی همراهی می‌شود.

در ماه میلادی ژانویه، آبه بعد از رایزنی با طرف ایرانی، سفری به منطقه داشت تا عربستان سعودی، امارات و عمان را در جریان ماموریت دریایی نظامیان این کشور قرار دهد.

  • منبع خبر : مهر