تفاهم‌نامه بومی‌سازی و تولید تجاری کاتالیست توری پلاتین میان شرکت پتروشیمی کارون و شرکت دانش‌بنیان نانو پارس اسپادانا امضا شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از شرکت پتروشیمی کارون، تفاهم‌نامه بومی‌سازی و تولید تجاری کاتالیست توری پلاتین صبح امروز (یکشنبه، ۲۴ فروردین‌ماه) بین شرکت پتروشیمی کارون و شرکت دانش‌بنیان نانو پارس […]

تفاهم‌نامه بومی‌سازی و تولید تجاری کاتالیست توری پلاتین میان شرکت پتروشیمی کارون و شرکت دانش‌بنیان نانو پارس اسپادانا امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از شرکت پتروشیمی کارون، تفاهم‌نامه بومی‌سازی و تولید تجاری کاتالیست توری پلاتین صبح امروز (یکشنبه، ۲۴ فروردین‌ماه) بین شرکت پتروشیمی کارون و شرکت دانش‌بنیان نانو پارس اسپادانا با حضور مدیران عامل امضا شد.

پتروشیمی کارون که در حوزه فعالیت‌های پژوهشی در سطح کشور رتبه نخست به عنوان واحد صنعتی برتر را دارد با اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی بومی‌سازی این کاتالیست را در دستور کار خود قرار داده است.

کشورهای سازنده این نوع کاتالیست، هندوستان و روسیه هستند اما در سال ۱۳۹۹، سالی که مزین به شعار جهش تولید است، این کاتالیست برای نخستین بار قرار است با استفاده از تجربه و توان فنی شرکت دانش بنیان اسپادانا در کشور بومی سازی و تولید تجاری شود.

براساس برنامه اعلام شده تلاش می‌شود حدود سه ماه آینده، جشن خودکفایی در تولید این کاتالیست حیاتی برگزار شود.

  • منبع خبر : شرکت پتروشیمی کارون