پیشنهاد تعیین شرکت مادر تخصصی ساتکاب به عنوان سازمان توسعه‌ای
پیشنهاد تعیین شرکت مادر تخصصی ساتکاب به عنوان سازمان توسعه‌ای

صنعت آب و برق کشورنقش بسیار مهمی در عرضه اقتصادی، اجتماعی و زیربنایی کشور ایفا می‌نماید و تداوم تامین برق و آب پایدار در آینده، توام با کاهش هزینه‌ها مستلزم حمایت و پشتیبانی از این صنعت برای استفاده از دانش و فناوری‌های نوین است. در این راستا هیئت وزیران در مرداد ۱۳۹۶ با لغو انحلال […]

صنعت آب و برق کشورنقش بسیار مهمی در عرضه اقتصادی، اجتماعی و زیربنایی کشور ایفا می‌نماید و تداوم تامین برق و آب پایدار در آینده، توام با کاهش هزینه‌ها مستلزم حمایت و پشتیبانی از این صنعت برای استفاده از دانش و فناوری‌های نوین است. در این راستا هیئت وزیران در مرداد ۱۳۹۶ با لغو انحلال شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) امکان استفاده از ظرفیت‌های لازم برای دستیابی به این اهداف را فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)وبه نقل از  «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» عملیاتی نمودن فناوری های نوین در صنعت آب، برق و آب و فاضلاب که توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شود و یا انتقال آن دسته از فناوری‌های نوین که در داخل کشور وجود ندارند، نیازمند حمایت اقتصادی، فنی و تخصصی است و این نوع حمایت‌ها به موجب قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی توسط سازمان‌های توسعه‌ای انجام می‌پذیرد. براین اساس و بمنظور استفاده از این ظرفیت، وزارت نیرو درخواست کرده است تا “ساتکاب” در فهرست سازمان های توسعه ای درج شود.

منبع:شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالا‌های آب و برق (ساتکاب)