پیشرفت ۵۳ درصدی ساخت بزرگترین تصفیه خانه وزارت نفت
پیشرفت ۵۳ درصدی ساخت بزرگترین تصفیه خانه وزارت نفت

به مناسبت فرا رسيدن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مديرعامل پتروشيمي بندرامام نشست خبري با اصحاب رسانه شهرستان ماهشهر برگزار كرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از روابط عمومي پتروشيمي بندرامام روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه حميدرضا رستمي مديرعامل پتروشيمي بندرامام نشست خبري با حضور اصحاب رسانه شهرستان ماهشهر ، بندرامام خميني(ره) […]

به مناسبت فرا رسيدن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مديرعامل پتروشيمي بندرامام نشست خبري با اصحاب رسانه شهرستان ماهشهر برگزار كرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از روابط عمومي پتروشيمي بندرامام روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه حميدرضا رستمي مديرعامل پتروشيمي بندرامام نشست خبري با حضور اصحاب رسانه شهرستان ماهشهر ، بندرامام خميني(ره) و منطقه در محل مجتمع پتروشيمي بندرامام برگزار كرد.

حمیدرضا رستمی در این نشست خبری اظهار کرد: توسعه پایدار باید بصورت متوازن در منطقه اجرا شود و قطعا با سرمایه گزاری صنایع پتروشیمی در حوزه محیط زیست و جامعه پیرامون ، توسعه‌ متوازن در منطقه شکل می‌گیرد.

وی با تاکید بر ایفای نقش مسئولیت اجتماعی افزود: پتروشیمی بندرامام بیشترین کمک را در شورای راهبردی شهرستان داشته‌ است؛ سهم پتروشیمی بندرامام در شورای راهبردی ۲۵ درصد بوده و رویکرد این شرکت تنها شورای راهبردی و خط مشی آن است.

مدیر عامل پتروشیمی بندرامام بیان کرد: مجموعه کوچک‌تری با نام کمیته توسعه متوازن شهرستان بندرماهشهر ایجاد شده که نیاز‌های منطقه ابتدا در این کمیته بررسی سپس به شورای راهبردی ارسال می سود و در نهایت پس از تصویب در این شورا، توسط صنایع پتروشیمی منطقه تامین مالی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات شورای راهبردی کاهش پیدا نخواهد کرد گفت: هلدینگ خلیج فارس تمام مساعدت‌های مالی و معنوی را در قالب شورای راهبردی پیش می‌برد؛ ارکان مدیریت شهری باید کار خود را انجام داده و ما آن‌ها را در این امر یاری خواهیم کرد.

رستمی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا عنوان کرد: پتروشیمی بندرامام بیشترین تاثیر را از تحریم‌ها گرفته اما با این وجود ۸۴ درصد از برنامه تولید خود را محقق کرده است و این درحالیست که سطح انبار‌ها و مخازن ما در حداقل محصول بوده و ارزآوری خوبی برای کشور تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه تا چند سال آینده همه کارکنان رسمی بازنشسته خواهند شد، ادامه داد: تا چند سال‌ آینده همه کارکنان تحت پوشش تامین اجتماعی خواهند بود و در همین راستا هلدینگ خلیح فارس برنامه‌ای برای این موضوع تدوین و اجرا خواهد کرد.

رستمي در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش كاركنان خاطر نشان كرد : پتروشيمي بندرامام براي اولين بار حقوق تمامي كاركنان با گروه هاي شغلي مختلف را در اول هر ماه پرداخت و روند پرداخت ها را در یک‌زمان واحد بصورت منظم اجرایی کرده است.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام با تاکید بر اهمیت مباحث زیست محیطی افزود: بزرگترین تصفیه خانه وزارت نفت در پتروشیمی بندرامام در حال ساخت بوده که ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این تصفیه خانه قرار است تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد و ۴۰ هزار متر مکعب پسآب را تصفیه کرده و خروجی بندرامام به خور را صفر کند.

وی بیان کرد: پروژه‌ای دیگری از هلدینگ خلیج فارس نیز در حال اجرا بوده که قرار است گازهای در حال سوختن پتروشیمی یادآوران در منطقه جفیر را به عنوان خوراک برای پتروشیمی بندرامام ارسال کند.

رستمی گفت: همچنین ساخت یک واحد الفین همانند واحد الفین پتروشیمی مارون نیز در دستور کار ما قرار دارد و البته احداث این واحد تاثیر منفی بر دیگر مجتمع‌های پتروشیمی همجوار نخواهد داشت و در راستای تکمیل زنجیره‌ی محصولاتی کشور است.

وی عنوان کرد: واحد کلرآلکالی ما چند سال گذشته متوقف شده که توقف آن بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ضرر برای پتروشیمی بندرامام در پی داشته است اما با همت کارشناسان شرکت ، این واحد مجددا راه‌اندازی خواهد شد و به عنوان یکی از پروژه‌های زیست محیطی به شمار می‌رود.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در پایان خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های دیگر ما اتان ریکاوری بوده که با اجرای آن اتان‌های خروجی مجتمع‌های همجوار جمع آوری شده و ما آن را به محصول نهایی تبدیل خواهیم کرد.