پلی اتیلن مخصوص باک خودرو آریا ساسول رونمایی شد
پلی اتیلن مخصوص باک خودرو آریا ساسول رونمایی شد

مدیرعامل پلیمر آریاساسول از تولید موفقیت آمیز پلی اتیلن مخصوص باک خودرو در این شرکت خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در مراسم معرفی محصولی جدید از گروه پلی اتیلن سنگین در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست گفت: گرید تخصصی و جدید پلی اتیلن سنگین با کاتالیست جدید […]

مدیرعامل پلیمر آریاساسول از تولید موفقیت آمیز پلی اتیلن مخصوص باک خودرو در این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در مراسم معرفی محصولی جدید از گروه پلی اتیلن سنگین در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست گفت: گرید تخصصی و جدید پلی اتیلن سنگین با کاتالیست جدید در شرکت پلیمرآریاساسول به صورت صنعتی تولید شد و صنعت کشور از واردات این محصول بی نیاز گردید.

بحرینی افزود: شرکت پلیمرآریاساسول نخستین شرکت ایرانی است که موفق به تولید این محصول ارزشمند منطبق بر استانداردهای بین المللی در مقیاس صنعتی شده است.

بحرینی در ادامه، در خصوص ویژگی های این محصول افزود : پلی اتیلن سنگین جدید تولیدی در تولید باک خودرو ، بشکه های پلاستیکی با کیفیت بالا و نیز بشکه های یک تنی حمل مواد شیمیایی (IBC-Tank) کاربرد دارد و تمام ویژگی های محصولات مشابه شرکت بازل را دارا می باشد. وی با اشاره به بازار ۵۰ هزار تنی مصرف این محصول تخصصی در داخل کشور، بر جذابیت بالای آن برای بازارهای هدف جهانی تاکید کرد و افزود: با تولید این محصول جدید سبد محصولات صادراتی کشور متنوع تر خواهد شد .

در حاشیه این نشست، مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت تولید و فروش شرکت ، با بیان اینکه این شرکت در سال گذشته با فروش ۵۸ هزار میلیاردی سود خالص بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریالی را محقق نموده است، افزود :مجتمع تولیدی آریاساسول ظرفیت اسمی تولیدی ۱ میلیون تن اتیلن و ۶۰۰ هزار تن انواع پلی اتیلن سبک و سنگین و حدود ۱۰۰ هزار تن محصول جانبی سی تری را داراست که در در ۳ سال گذشته بصورت پایدار ۱۰۰٪ ظرفیت اسمی را پوشش داده است.
بحرینی همچنین در خصوص طرح های آتی توسعه ای شرکت، افزود : عملیات اجرایی فاز نهایی پروژه افزایش ظرفیت ۱۰ درصدی تولید اتیلن با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری با طراحی شرکت لینده آلمان در حال انجام است که طی دو ماه آینده به بهره برداری کامل خو اهد رسید. وی ادامه داد: در راستای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و تکمیل زنجیره ارزش محصولات، پروژه احداث یک واحد جدید پلی اتیلن با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلار و ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال نیز آغاز شده است که پیش بینی می شود در بهمن سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد و با به سرویس آمدن این پروژه، ظرفیت تولیدی مجتمع به بیش از دو میلیون تن خواهد رسید.

شرکت پلیمرآریاساسول، با ظرفیت تولیدی یک میلیون و هفتصد هزار تن اتیلن، سی تری و پلی اتیلن (سبک، متوسط، و سنگین) غول پلیمری ایران و از شرکتهای الگو و خوش نام صنعت پتروشیمی کشور واقع در منطقه ویژه اقتصادی پارس عسلویه می باشد که درهمایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) در سال ۱۳۹۷، به واسطه افزایش حجم تولیدات، بهسازی هزینه های تولید و تنوع بخشی به سبد محصولات تولیدی خود برای دومین سال پیاپی رتبه نخست حاشیه سود در گروه پتروشیمی های یکصد شرکت برتر کشور را از آن خود نموده است.