واکنش ایران به تصمیم ارمنستان برای افتتاح سفارت در تل‌آویو
واکنش ایران به تصمیم ارمنستان برای افتتاح سفارت در تل‌آویو

دستیار رییس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل به تصمیم ارمنستان برای افتتاح سفارت در تل‌آویو واکنش نشان داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، حسین امیرعبداللهیان دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل‌آویو را […]

دستیار رییس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل به تصمیم ارمنستان برای افتتاح سفارت در تل‌آویو واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، حسین امیرعبداللهیان دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل‌آویو را تعجب برانگیز خواند.

وی افزود: بی‌تردید این اقدام در تضاد با منافع مردم فلسطین بوده و بر ثبات و امنیت منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت .

دستیار رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به مواضع کشورهای اسلامی در لزوم تحقق حقوق ملت فلسطین، هرگونه عادی سازی روابط کشورهای عربی و غیر عربی با رژیم نژادپرست صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به گام های گستاخانه صهیونیست‌ها در جهت الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی ، آن را عملی تجاوزگرانه و غیرموجه خواند که می تواند موجب توسعه و تشدید تنش در منطقه شود.

وی روابط دوستانه  تهران و ایروان را عامل مهمی در جهت حفظ ثبات و امنیت در منطقه توصیف نمود و اظهار امیدواری نمود که دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر نموده  و در جهت کمک به مردم آواره و مظلوم فلسطین تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

وی در پایان با نامشروع خواندن رژیم اشغالگر قدس افزود: جمهوری اسلامی ایران بر حق تعیین سرنوشت و حقوق ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسیحی، مسلمان و یهودی تاکید دارد و معتقدیم که صهیونیستها حتی یهودیان را در سرزمینهای اشغالی به گروگان گرفتهاند.

  • منبع خبر : تسنیم