همکاری مناطق نفتخيز جنوب با جهاد کشاورزی برای تخلیه آب زمین های زراعی
همکاری مناطق نفتخيز جنوب با جهاد کشاورزی برای تخلیه آب زمین های زراعی

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ادامه خدمات رساني به مناطق سيل زده استان خوزستان، در تخلیه آب زمین های کشاورزی با سازمان جهاد کشاورزی خوزستان همکاری کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در امور پیگیری و اجرایی با […]

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ادامه خدمات رساني به مناطق سيل زده استان خوزستان، در تخلیه آب زمین های کشاورزی با سازمان جهاد کشاورزی خوزستان همکاری کرد.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در امور پیگیری و اجرایی با بیان این مطلب گفت: کمک های این شرکت به جهاد کشاورزی استان در زمینه تأمین ماشین آلات مورد نیاز از جمله بيل مكانيكي، لودر، كمپرسي و پمپ هاي تخليه آب است.
مهندس محمد خانچی اظهار داشت: با ارسال تجهیزات و ماشین آلات مناطق نفت خیز جنوب آب باقیمانده در مزارع شهرستان هاي كارون و باوي پس از فروکش کردن سیلاب، طی هفته گذشته تخلیه شد.
وی تصریح کرد: این اقدام در راستای آماده سازی زمین های زارعی همزمان با آغاز کشت تابستانه صورت گرفت.
شایان ذکر است بنا به اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان، در جریان سیلاب فروردین ماه، حدود ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان دچار آبگرفتگی شد که کار خارج سازی و هدایت آب از آنها در حال انجام است.
منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب