هشت هزار تومان از مطالبات پیمانکاران وزارت نیرو تهاتر وتسویه شد
هشت هزار تومان از مطالبات پیمانکاران وزارت نیرو تهاتر وتسویه شد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو از تهاتر و تسویه بیش از ۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران و تولیدکنندگان غیردولتی آب و برق در سال جاری خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از پاون،محسن بختیار ، در خصوص تأمین مالی صنعت آب و برق در چارچوب قانون […]

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو از تهاتر و تسویه بیش از ۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران و تولیدکنندگان غیردولتی آب و برق در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از پاون،محسن بختیار ، در خصوص تأمین مالی صنعت آب و برق در چارچوب قانون بودجه سال جاری اظهار داشت: عمده اعتبارات وزارت نیرو فصول انرژی – منابع آب و آب و فاضلاب در پیوست شماره (۱) قانون بودجه سال جاری مصوب و ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: بر این اساس جمعاً مبلغ ۴۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در فصول یادشده در چارچوب قانون بودجه سال‌جاری به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است که تاکنون در حدود ۹۰ درصد اعتبارات فوق به میزان ۳۸۰۰ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.
بختیار افزود: علاوه بر این مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر در چارچوب اوراق مشارکت اسلامی در فصل منابع آب و مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان سایر اوراق مالی اسلامی در فصل آب و فاضلاب خارج از سقف اعتبارات ابلاغی سال در مرحله تخصیص است.
وی تصریح کرد: به طور میانگین اعتبارات تخصیص یافته ۲۵ درصد بالاتر از سقف اعتبارات ابلاغی خواهد بود.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو در خصوص مهمترین دستاوردهای وزارت نیرو در تأمین مالی صنعت آب و برق در قانون بودجه سال‌جاری گفت: علاوه بر اعتبارات یاد شده در سال جاری با استفاده از ظرفیت‌های بند (و) تبصره ۵ قانون بودجه سال‌جاری بیش از ۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران و تولید کنندگان غیردولتی آب و برق از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو تهاتر و تسویه شده و تسویه حساب نهایی حدود ۷ هزار میلیارد تومان دیگر در دست پیگیری است.
بختیار در زمینه تأمین اعتبارات پرداخت‌های پرسنلی گفت: در این زمینه اعتبارات مورد نیاز پرداخت حقوق و مزایا و رفاهیات پرسنل در هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه به‌طور کامل تا پایان سال‌جاری در ستاد وزارت نیرو و شرکت‌های زیرمجموعه تدبیر و تأمین شده است. در لایحه بودجه سال آینده نیز اعتبارات مورد نیاز برای پرداخت‌های پرسنلی تقویت و به میزان کافی لحاظ شده است.
وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده در آخرین مرحله در تاریخ ۲۵ آذرماه جاری تخصیص جدید برای پرداخت‌های پرسنلی وزارت نیرو ابلاغ شده است. در همین ارتباط تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات کمک‌زیان شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و ۵۷ میلیارد تومان از اعتبارات کمک زیان شرکت‌های آب منطقه‌ای تخصیص یافته است.