هر چیزی به علی(ع) برنگردد به اصل خود برنگشته است .
هر چیزی به علی(ع) برنگردد به اصل خود برنگشته است .
آیت الله کاظم صدیقی در جلسهای که به مناسبت هفته قوه قضاییه با حضور تعدادی از رؤسای کل دادگستریهای استانها و مسئولین دستگاه قضایی با هدف تبیین برنامههای بنیاد بینالمللی غدیر و اولین همایش ملّی عدالت از منظر امیرالمؤمنین(ع)  برگزار گردید اظهار داشت: امیرالمؤمنین(ع)  بعد از رسول گرامی اسلام(ص) برترین الگوی عدالت برای بشریت است . 

گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دیپلماسی ایران(IDVA) دبیرکل بنیاد بینالمللی غدیر گفت: هرچیزی به علی(ع)  برنگردد به اصل خود برنگشته است و اصل و فر ع در عدالت امیرالمؤمنین(ع)  خلاصه میشود. وی افزود: یکی از ارکان اساسی در زندگی انسانها عدل است که زیربنای زندگی توأم با آرامش را رقم میزند و بشریت امروز با داشتن گنجینهای مانند امیرالمؤمنین(ع) ، حکمرانی عادلانه را باید سرلوحه خود قرار دهد همانطور که علی(ع) در فرمان حکومتی خود به مالک اشتر، حق و عدالت را مورد تأکید قرار میدهند . 

عضو شورایعالی قضایی کشور در ادامه افزود: بنیاد بینالمللی غدیر یکی از موفقیتهایش برگزاری همایشهای علمی، پژوهشی و جشنوارههای فرهنگی، هنری در داخل و خارج از کشور است. و در این سالهای طولانی از حیات بابرکتش انصافاً خوش درخشیده است و در همایش علمی عدالت از منظر امیرالمؤمنین(ع)  نیز که با همکاری قوه قضاییه و با همت دادگستری کل استان مرکزی، دانشگاه اراک، دانشگاه امام صادق(ع)  و تعداد دیگری از دانشگاههای برتر کشور برگزار مینماید، هدفش تبیین راههای توسعه عدالت علوی است و بنیاد غدیر با پرچمداران برپاکننده عدالت در سطح جامعه مناسبات خوبی دارد. و در این باره اولین رونق فضای غدیر در کشور، شناساندن امیرالمؤمنین(ع)  و عدالت آن حضرت در جامعه است .               

در ادامه دکترحسین ظریفمنش مدیر عامل بنیاد بینالمللی غدیر با اشاره به اینکه بنیاد بینالمللی غدیر نهادی مردمی، مذهی و اجتماعی است اظهار داشت: پس از چندین سال پیگیری بنیاد در مورد نامگذاری دهه امامت و ولایت و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر به عنوان « دهه امامت و ولایت» در تقویم رسمی کشور ثبت گردید . 

قائم مقام دبیر کل بنیاد بینالمللی غدیر در ادامه افزود: برگزاری دهها هزار برنامه در زمینه گرامیداشت دهه ولایت و عید سعید غدیر از جمله برگزاری دهها همایش علمی و کنگره بینالمللی و جشنوارههایی نظیر شعر، خوشنویسی، هنرهای تجسمی و برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی از جمله برنامههای دهه امامت و ولایت سال جاری است  . 

ظریفمنش در ادامه افزود : طبق هماهنگیهای به عمل آمده با سازمان صدا و سیما، رسانه ملّی علاوه بر تولید و پخش برنامههای معرفتی در حوزه غدیر نظیر: نشستهای علمی، مسابقات علمی و، جشنهای غدیری و مراسمهای بزرگداشت دهه ولایت در داخل و خارج از کشور را پوشش خواهد داد . 

مدیر عامل بنیاد بینالمللی غدیر همچنین گفت: این بنیاد ضمن ساماندهی و حمایت از گروههای مختلف مردمی، برگزاری دومین جشنواره ملّی فرهنگی هنری علوی ویژه دانشآموزان سراسر کشور با همکاری وزارت آموزش و پرورش، برگزاری دومین جشنواره بینالمللی شعر ترکی غدیر، سومین جشنواره ملّی خوشنویسی غدیر، نهمین جشنواره ملّی شعر غدیر، ششمین جشنواره بینالمللی حمایت از آثار دانشجویی غدیر، اولین جشنواره ملّی راه روشن، اولین جشنواره ملّی تجلیل از رسانههای فعال در حوزه غدیر، اولین همایش ملّی فرهنگی هنری مباهله، نخستین کنگره بینالمللی راهکارهای ترویج فرهنگ غدیر و نهجالبلاغه در جهان، دوازهمین همایش ملّی سیره علوی، هفتمین همایش تبیینی مباهله، اولین همایش ملّی علی(ع) مقتدای ورزشکاران، پنجمین دوره ملّی تربیت متخصص غدیر را از جمله برنامههای متمرکز بنیاد بینالمللی غدیر عنوان کرد . 

در این نشست همچنین رؤسای کل دادگستری و دادستانهای استانهای مرکزی، خراسان رضوی، مازندران، ایلام و فارس، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، سازمان زندانها و آیتالله اختری و نیز آیتالله حسینی ضمن اعلام همکاری در برگزاری برنامههای غدیری و همایش عدالت از منظر امیرالمؤمنینp به بیان دیدگاههای خود پرداختند .