نقش رهبر انقلاب در همبستگی با مسلمانان هند ستودنی است
نقش رهبر انقلاب در همبستگی با مسلمانان هند ستودنی است

وزیر امور خارجه پاکستان با قدردانی از حمایت رهبر انقلاب اسلامی ایران، نقش ایشان را در همبستگی با مسلمانان هند ستودنی خواند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان با ابراز نگرانی از وضعیت اسفناک مسلمانان هند، از جامعه جهانی خواست نسبت به نقض حقوق بشر و اقلیت‌های […]

وزیر امور خارجه پاکستان با قدردانی از حمایت رهبر انقلاب اسلامی ایران، نقش ایشان را در همبستگی با مسلمانان هند ستودنی خواند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان با ابراز نگرانی از وضعیت اسفناک مسلمانان هند، از جامعه جهانی خواست نسبت به نقض حقوق بشر و اقلیت‌های مذهبی به ویژه مسلمانان در هند توجه کنند.

وی با انتقاد از عدم دخالت پلیس هند در درگیری‌های این کشور علیه مسلمانان، تاکید کرد این اقدام می‌تواند سرآغاز حملات خطرناکی علیه اقلیت‌های مذهبی در هند باشد.

قریشی با قدردانی از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در حمایت از مسلمانان هند، ایشان در همبستگی با مسلمانان هند را مهم و ستودنی خواند.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با قدردانی از تظاهرات‌های مسلمانان بنگلادش و افغانستان در محکومیت قتل عام مسلمانان هند، خواستار لغو سفر به دهلی نو شد.

وی با اشاره به بازدید نماینده دبیر کل سازمان کشورهای اسلامی از کشمیر، تاکید کرد که مردم و دولت پاکستان در کنار برادران و خواهران کشمیری خود ایستاده و برای احقاق حقوق آنها تلاش می‌کند.

وی همچنین در خصوص وضعیت افغانستان نیز گفت که گفت‌وگوهای بین‌الافغانی منجر به ایجاد مذاکراتی برای ترسیم مسیر آینده آنها خواهد شد.

  • منبع خبر : فارس