نقدعلی: احیای زاینده رود باید در بودجه ردیف مستقل داشته باشد
نقدعلی: احیای زاینده رود باید در بودجه ردیف مستقل داشته باشد

نماینده خمینی شهر در مجلس با برشمردن برخی از نقاط قوت دولت سیزدهم، سفرهای استانی و رسیدگی مستقیم به مشکلات مردم و دیپلماسی اقتصادی قوی را از نقاط قوت دولت سیزدهم برشمرد و گفت: احیای زاینده رود باید در بودجه ردیف مستقل داشته باشد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری […]

نماینده خمینی شهر در مجلس با برشمردن برخی از نقاط قوت دولت سیزدهم، سفرهای استانی و رسیدگی مستقیم به مشکلات مردم و دیپلماسی اقتصادی قوی را از نقاط قوت دولت سیزدهم برشمرد و گفت: احیای زاینده رود باید در بودجه ردیف مستقل داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،

محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی،  در نطق میان دستور خود، عنوان کرد: یکی از حقوقی که امیرالمومنین(ع) به عنوان مردم به گردن حقوق حاکمیت عنوان کردند، حق به تمام و کمال دادن حقوق مالی و حق هر شخص از بیت المال است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به نقاط قوت دولت سیزدهم، خطاب به رئیس جمهور گفت: برخی از نقاط قوت مثل دیپلماسی فعال در عرصه اقتصادی به ویژه با کشورهای همسایه و قراردادهای بر زمین مانده با چین و روسیه که امیدواریم منجر به گشایش‌های اقتصادی شود.

وی، بالابردن ذخایر احتیاطی که در پایان دولت گذشته به کمترین میزان خود، رسیده بود را یکی دیگر از نقاط قوت دولت سیزدهم برشمرد و افزود: امروز در ذخایر استراتژیک در وضعیت مطلوب به سر می‌بریم.

نقدعلی ادامه داد: سفرهای استانی و رسیدگی مستقیم به مشکلات مردم به نحوی که حتی بعد از برگشت از مسکو بلافاصله به مناطق سیل زده سرکشی می‌شود هم یکی دیگر از نقاط قوت است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: اما جناب آقای رئیسی هنوز در برخی از مناصب، مسببان وضع موجود هنوز در مسئولیت به سر می‌‎برند. در مصاحبه تلویزیونی شب گذشته نیز به این موضوع اشاره شد و انتظار داریم در این زمینه دستورات عاجل صادر شود.

وی اضافه کرد: وضع بهداشت و درمان نیاز به تقویت دارد، از محل یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده در بودجه ۱۴۰۰ که رقمی معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌شود، تنها حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده که از این میان هم ۴۰۰ میلیارد تومان صرف واکسیناسیون شده است. این موضوع باید پیگیری شود تا در بودجه سال آینده روی زمین نماند.

نقدعلی با بیان اینکه مردم هنوز در بحث بورس گلایه‌مندی‌های بسیاری دارند، تصریح کرد: مردم می‌خواهند بدانند کسانی که در قضیه بورس این همه ثروتشان را به تاراج بردند، چرا محاکمه نمی‎شوند و چرا این وضعیت به سامانی نمی‌‎رسد.

وی در ادامه نطق خود به برخی مسائل حوزه انتخابیه پرداخت و گفت: هوای اصفهان، مناسب نیست. شورای عالی امنیت ملی سوخت مازوت را برای نیروگاه اصفهان الزامی کرده است اما اصفهان توان پذیرش این همه ذرات معلق را ندارد، باید در این تصمیم تجدید نظر شود و نمایندگان اصفهان پیگیر این موضوع هستند.

وی ادامه  داد: به مردم شریف خمینی شهر درود و سلام می‌فرستادم که یکی از مطالبات جدی مردم فرمانداری ویژه است که برخی از شهرستان‌ها با وجود شرایط مساوی برخوردار شدند و امروز فرمانداری ویژه و فرمانداری مستقل شهر دورچه جز مطالبات ما است.

نماینده مردم خمینی شهر افزود: در خمینی شهر طرح مسکن فاقد زمین است و همکاری دستگاه‌ها برای تأمین زمین را خواستارم. مردم همچنین خواستار درمانگاه دوم تأمین اجتماعی هستند با ۳۸۰ هزار جمعیت امروز وضعیت تأمین اجتماعی در حوزه انتخابیه‌ام مناسب نیست.

وی یادآور شد: برخی از پروژه‌‎ها سالیان سال است که زمین مانده است، برای نمونه پل شهر صنعتی، پل حسین آباد و برخی از مسائل بهداشتی مثل تأمین MRI و سیتی اسکن همچنان روی زمین مانده‌اند . ساختمان ثبت اسناد و املاک نیز وضعیت مناسبی ندارد.

وی در پایان یادآور شد: قرار بود برای احیای زاینده رود یک ردیف مستقل در بودجه در نظر گرفته شود، هر چند برخی از ردیف‌ها پیرامون پروژه‌های آبی در نظر گرفته شده اما با عنوان احیای زاینده رود همانند احیای دریاچه ارومیه تقاضامندیم از کمیسیون تلفیق اقدامی صورت گیرد. دولت آقای رئیسی در زمینه احیای منابع آبی استان اصفهان تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ کرده اما منتظر اجرایی شدن آن هستیم تا مردم استانی که حامی نظام، انقلاب و ولایت هستند با خرسندی و خوشنودی مثل گذشته پشت سر رهبر معظم انقلاب باشند.

همچنین معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در نطق میان دستور گفت: در طلیعه فجر یاد شهدا وامام شهدا را گرامی میداریم و بر عهد ناگسستنی‌مان با مقام عظما ولایت پای می فشاریم.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رویکرد دولت در مهار کرونا و سفرهای مبارک استانی را ارج می‌نهیم، رییس جمهور ثابت کرد فاصله کاخ کرملین تا کوخ مردم جنوب استان کرمان چند ساعتی بیش نیست.

وی افزود: از زحمات همه مسئولان اجرایی از صدر تا ذیل در سیل جنوب استان تشکر می‌کنم اما اگر بر روی مسیر رودخانه باهو، بندهای تاخیری داشتیم، شاهد هدر رفت میلیاردها مترمکعب آب به دریا نبودیم.

سعیدی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که استکبار غرب به سرکردگی آمریکای جهانخوار، دشمنی با ملت ایران را به حد نهایت رسانده، سیاست دولت در توسعه روابط با همسایگان و نگاه به شرق سیاستی است کاملا اصولی و به جا، اما هشدار می‌دهم که نگاه به شرق هرگز نباید به اعتماد بی حد و حصر به دو کشور چین و روسیه آمیخته باشد. ملت و نمایندگان آن بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی حق دارند از مفاد تفاهم‌نامه ۲۵ ساله با چین خبر داشته باشند.

وی گفت: عصاره فضائل ملت، شرایط فاجعه بار صنعت خودروی کشور را حتی خواجه حافظ شیراز نیز می‌داند، مردم از نمایندگان خود انتظار دارند به بیان درد بسنده نکرده و با راهکاری قاطع و انقلابی مافیای صنعت خودرو را محدود کنند. چه حمایت‌کنندگان و چه سکوت‌کنندگان در برابر قطره قطره خون قربانیان خودروهای ناایمن مسئول هستند.

سعیدی تصریح کرد: اما سیستان و بلوچستان این گنج پنهان و تنگه اُحد نظام، سیستان و بلوچستانی که محروم نیست بلکه کشور را از ظرفیت‌های بی‌بدیل آن محروم نموده‌ایم، از یک سو خدمات بی‌شائبه و ارزنده نظام و از دیگر سو محرومیت‌های تاریخی.

وی بیان کرد: اینجا روی سخنم با وزیر بهداشت است، شرایط حوزه سلامت در جنوب استان سیستان و بلوچستان بحرانی نیست بلکه فاجعه بار است، از ۶ شهرستان حوزه انتخابیه شهرستان‌های کنارک، زرآباد، قصرقند ودشت یاری فاقد حتی یک تخت بیمارستانی است. آیا می‌دانید مرگ و میر مادری در بیمارستان چابهار غوغا می‌کند؟ تا کی بیماران نیکشهری و چابهاری به دلیل کمبود تخت باید در راهروهای بیمارستان یا حتی حیاط ولو باشند تا کی شان انسانی این مردم باید زیرسوال برود؟

سعیدی اظهار کرد: از برادر مجاهد و تلاشگرم آقای فتاح که همواره یار و یاور محرومان هستند می‌خواهم در حوزه ایجاد زیرساخت‌های درمان در جنوب استان عنایت ویژه داشته باشند.

وی عنوان کرد: جناب آقای میرکاظمی رییس سازمان بی‌برنامه و بودجه، مگر تاکیدات موکد آقا در خصوص توسعه سواحل مکران را نشنیده‌اید، حاشا به ولایتمداریتان، با این روند قطره چکانی بودجه می‌خواهید کاری آنجا اتفاق بیفتد؟ حاشا و کلا.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: از همکاران معزز کمیسیون تلفیق نه خاضعانه و خاشعانه بلکه مصرانه و مجدانه می‌خواهم همچون همیشه مثل برادرمان جناب آقای دکتر نیکزاد مُعین سیستان و بلوچستان باشند و اعتبارات این بخش را حداقل ۹۰ درصد افزایش دهند.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، تاکید کرد: به دلیل عدم راه‌های دسترسی به پل‌های ارتباطی با کمترین آب گرفتگی، مردم این منطقه هفته‌ها بلکه ماه‌ها راه‌های ارتباطشان با جهان خارج قطع می شود برای صبر این ملت حدی قائل شوید.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: از صاحبان تریبون‌ها هم می‌خواهم به انحاء مختلف کسانی را که متفاوت با آنها فکر می‌کنند تهدید به خروج از کشور نکنید چرا که ایران سرای همه ایرانیان است. اما دشمنان ملت بدانند که مردم سیستان و بلوچستان بین نظام مقدس جمهوری اسلامی و کارگزاران دولتی تمایز و مرز قائل هستند، جان و هستی خود را فدای کشور، نظام و ولایت می‌کنند اما از مسئولین بی‌مسئول نخواهند گذشت.

هر چه هست از قامت ناساز و بی‌اندام ماست/  ورنه تشریف تو بر بالای کس کوتاه نیست

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس