نشان وجایزه ملی کیفیت تضمینی بر پیشرفت تکنولوژیک صنعت برق ایران
نشان وجایزه ملی کیفیت تضمینی بر پیشرفت تکنولوژیک صنعت برق ایران

 شرکت مادر تخصصی ساخت و تهیه کالای داخلی صنعت برق، سازمان مدیریت صنعتی ایران و سندیکای صنعت برق ایران برای ایجاد نشان کیفیت صنعت برق تفاهم کردند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از  ایرنا، نشان ملی کیفیت به شرکت هایی در صنعت برق اعطا می شود که بتوانند کالای با کیفیت […]

 شرکت مادر تخصصی ساخت و تهیه کالای داخلی صنعت برق، سازمان مدیریت صنعتی ایران و سندیکای صنعت برق ایران برای ایجاد نشان کیفیت صنعت برق تفاهم کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از  ایرنا، نشان ملی کیفیت به شرکت هایی در صنعت برق اعطا می شود که بتوانند کالای با کیفیت در حد جهانی تولید کنند.

این نشان کمک خواهد کرد فعالان صنعت برق کالاهای تولیدی خود را به‌راحتی در بازارهای جهانی عرضه کنند.

بر اساس این گزارش در حاشیه برگزرای بیست ودومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران و  در آئین امضای این تفاهمنامه «ابوالفضل کیانی بختیاری» مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی، «پیام باقری» رئیس سندیکای صنعت برق ایران و «مجتبی اکبری» مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) حضور داشتند.

مجتبی اکبری امروز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه با امضای این تفاهم‌نامه قرار است که سامانه اختصاص نشان کیفیت به شرکت‌های صنعت برق ایجاد شود و مسیر صادرات را برای آنها تسهیل کند، گفت: دارنده این نشان قادر خواهد بود با اطمینان خاطر محصولات خود را در همه بازارهای جهانی صادر کند.

وی با بیان اینکه شرکت ساتکاب حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را جزو اولویت‌های خود قرار داده است، گفت: این آمادگی وجود دارد تا در تمام حوزه‌های تولید صنعتی برق و سرمایه‌گذاری مشارکت داشته باشیم تا نیاز کشور تأمین شود.

در این نشست همچنین پیام باقری، رئیس هیئت‌مدیره سندیکای صنعت برق، با تأکید بر اینکه صنعت برق یکی از صنایع پیشرو و توانمند است، گفت: یکی از برجسته‌ترین خدمات توسعه صنعت برق، برق‌رسانی به نقاط مختلف کشور است، و کشور اکنون از این نعمت برخوردار است. مضاف بر اینکه این صنعت، یک صنعت زیرساختی به‌حساب می‌آید و در مسیر توسعه قرار دارد.

وی افزود: امروز توانمندی‌های ساخت داخل تجهیزات صنعت برق از مرز ۹۵ درصد عبور کرده و طلایه‌دار صادرات خدمات فنی و مهندسی هستیم، جلسه امروز نیز یک پل ارتباطی بین بخش دولتی و خصوصی است.

  • منبع خبر : ایرنا