ندای الغوث الغوث تهرانی‌ها طنین انداز شد
ندای الغوث الغوث تهرانی‌ها طنین انداز شد

  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر؛ شب ارزش‌گذاری انسان‌هاست. فضیلت این شب نورانی از شب نوزدهم بیشتر است و باید «اعمال این شب» را از غسل و احیاء و زیارت و نماز «هفت توحید» و قرآن بر سر گرفتن […]

 

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر؛ شب ارزش‌گذاری انسان‌هاست.

فضیلت این شب نورانی از شب نوزدهم بیشتر است و باید «اعمال این شب» را از غسل و احیاء و زیارت و نماز «هفت توحید» و قرآن بر سر گرفتن و صد رکعت نماز و «دعای جوشن‌کبیر» را انجام دهد و در غسل و احیاء و سعی در عبادت، در این شب و شب بیست‌وسوم اصرار ورزد؛ در روایات به این معنی که شب قدر یکی از این دو شب است، تأکید شده.

شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر هم به پایان رسید؛ شبی که مومنان با نماز، قرائت قرآن، دعا و نیایش آن را به سحر رساندند.

با توجه به شیوع کرونا، مردم که با دستکش و ماسک و رعایت موارد بهداشتی در مساجد حضور داشتند پس از دعا، نیایش و قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر قرآن به سر گرفتند و برای دفع کرونا و دیگر مشکلات مسلمانان به تضرع و زاری به درگاه خداوند متعال پرداختند. برخی دیگر هم به دلیل تاکید بیشتر بر ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و جلوگیری از تجمع از داخل خودرو در مراسم احیای شب قدر شرکت کردند.

همچنین برخی مردم نیز در خانه‌ها و از طریق برنامه‌های صداوسیما مراسم شب قدر را برپا کردند.

همزمان با شب‌ بیست و یک ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر، مردم تهران برای اهدای خون به مرکز جامع انتقال خون نیز مراجعه کردند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)