موسوی: تحریم صالحی هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه های هسته ای صلح آمیز ایران نخواهد داشت
موسوی: تحریم صالحی هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه های هسته ای صلح آمیز ایران نخواهد داشت

سخنگوی وزارت خارجه تحریم علی اکبر صالحی را اقدامی از سر استیصال و نابخردانه خواند و محکوم کرد و گفت: این اقدام هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه های هسته ای صلح آمیز ایران نخواهد داشت. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (جمعه) یازدهم بهمن ماه با […]

سخنگوی وزارت خارجه تحریم علی اکبر صالحی را اقدامی از سر استیصال و نابخردانه خواند و محکوم کرد و گفت: این اقدام هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه های هسته ای صلح آمیز ایران نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (جمعه) یازدهم بهمن ماه با اشاره به تحریم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: بار اول نیست که ایشان در فهرست تحریم های یکجانبه و غیر قانونی قرار می گیرد؛ همانطور که بار اول نیست دانشمندان هسته ای ایران هدف کینه توزی های آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار می گیرند.

وی صالحی را شخصیت برجسته علمی و سیاسی کشور خواند و افزود: تحریم ایشان که تنها از سر استیصال صورت می گیرد، هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه های هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

*سیاست فشار حداکثری مدت هاست که به بن بست رسیده

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت این اقدام نابخردانه همچنین اظهار داشت: به نظر می رسد مقامات رژیم آمریکا برای انحراف افکار عمومی از تحولات داخلی ناشی از استیضاح ترامپ و نیز شکست زودهنگام طرح به اصطلاح معامله قرن، چنین تحرکات ناشیانه و پوچی را علیه ملت ایران در دستور کار خود قرار داده‌اند.

موسوی افزود: از یک سو وزیر خارجه این رژیم به لندن رفته و در نشستی با وزیر خارجه انگلیس مجددا مطالبی بی محتوا و تکراری بیان می کند و از سویی دیگر نماینده به اصطلاح ویژه شان در حرکتی نمایشی و غیر جذاب مصاحبه ای بی خاصیت تر برگزار می کند؛ غافل از آنکه سیاست فشار حداکثری مدت ها است که به بن بست رسیده و حرکت پوینده ایران به سمت استقلال و خودکفایی با چنین‌ اقدامات سخیفی متوقف نخواهد شد.

به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه نام علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را در فهرست تحریم های این کشور قرار داد. تحریم صالحی به فاصله شش ماه پس از تحریم ظریف صورت می گیرد. وزارت خزانه داری آمریکا دهم مرداد ماه سالجاری نیز محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران را در فهرست تحریم های خود قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را در فهرست تحریم‌های موسوم به SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهادهای مشخص‌شده) قرار داده است.

در همین خصوص نیز «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با فارس تحریم صالحی را بازی سیاسی آمریکا خواند و با بیان اینکه این اقداماتِ از روی استیصال هیچ ارزشی ندارد، تصریح کرد: برنامه‌های هسته‌ای ایران با قوت ادامه می‌یابد.

لازم به ذکر است علی اکبر صالحی در زمانی که ریاست سازمان انرژی اتمی را پیش از انتصابش به وزارت خارجه عهده دار بود، در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا قرار داشت و زمانی به عنوان وزیر امور خارجه منصوب شد، این تحریم ها نیز لغو شد.

  • منبع خبر : فارس