موزه كارآموزان آبادان” ۲۵ دي ماه گشايش مي يابد
موزه كارآموزان آبادان” ۲۵ دي ماه گشايش مي يابد

مدير موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت از گشايش رسمي “موزه كارآموزان آبادان” به عنوان دومين موزه از طرح موزه هاي نفت در ۲۵ دي ماه جاري خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) اكبر نعمت الهي در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني پتروميوزيم، ضمن اعلام اين مطلب افزود: “در مراسم […]

مدير موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت از گشايش رسمي “موزه كارآموزان آبادان” به عنوان دومين موزه از طرح موزه هاي نفت در ۲۵ دي ماه جاري خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) اكبر نعمت الهي در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني پتروميوزيم، ضمن اعلام اين مطلب افزود: “در مراسم گشايش دومين موزه از طرح موزه هاي صنعت نفت، جمعي از مديران ارشد صنعت نفت، مديران سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، مقامات محلي و پيشكسوتان صنعت نفت حضور خواهند داشت.”

نعمت الهي با اشاره به اين كه موزه كارآموزان، دومين موزه از طرح موزه هاي نفت است كه پس از “موزه بنزين خانه آبادان” در اين شهر به بهره برداري مي رسد، يادآور شد: “موزه پمپ بنزین دروازه دولت تهران و موزه صنعت نفت کرمان دو موزه ديگري هستند که به زودی به روی عموم گشوده خواهند شد.”

به گفته مدير موزه هاي نفت “موزه كارآموزان” با محوريت آموزش در صنعت نفت، در محل آموزشگاه حرفه ای آبادان ايجاد شده كه در واقع نخستين مركز از مجموعه مراكز آموزش قبل از استخدام در صنعت نفت بوده است.

وي با اشاره به اشيا و اسنادي كه ضمن مرمت و بازسازي آموزشگاه حرفه اي جمع آوري شده و در اين مكان به نمايش گذاشته شده است، اظهار اميدواري كرد موزه كارآموزان بتواند بخشي از تاريخ يك صد ساله صنعت نفت را براي دست اندركاران و علاقه مندان اين صنعت، به نمايش بگذارد.

لازم به يادآوري است “موزه كارآموزان آبادان” در سه بخش، اشيا و اسنادي را از آموزشگاه فني و حرفه اي آبادان و تاريخ صنعت نفت كشور، به نمايش گذاشته است.

منبع:پترومیوزیوم