مسیر انحرافی
مسیر انحرافی

امیر کربلایی-صدای دیپلماسی(idva):در این روزگار که قدرت ایران در بعد اطلاعاتی و امنیتی در تمام جهان زبانزد و شاخص است اعلام خبری مبنی بر فرار یک عنصر نامطلوب اقتصادی یا سیاسی یا امنیتی جزو شوخی هایی است که باور آن برای هیچ کس جذابیت چندانی ندارد. در سالهای اول انقلاب که نیروهای اطلاعاتی انسجام امروز […]

  • امیر کربلایی-صدای دیپلماسی(idva):در این روزگار که قدرت ایران در بعد اطلاعاتی و امنیتی در تمام جهان زبانزد و شاخص است اعلام خبری مبنی بر فرار یک عنصر نامطلوب اقتصادی یا سیاسی یا امنیتی جزو شوخی هایی است که باور آن برای هیچ کس جذابیت چندانی ندارد.

در سالهای اول انقلاب که نیروهای اطلاعاتی انسجام امروز را نداشتند خبر فرار بنی صدر و رجوی با توجه به فضای جراید آن ایام شاید خیلی اذهان عمومی را درگیر می کرد. خبری که در خاطرات مرحوم هاشمی بو و طعم فرار نمی داد. اتفاقی که در تیررس نیروهای امنیتی و عملا با هماهنگی قبلی در جریان بود حتی تعقیب هواپیمای رئیس جمهور معزول  توسط جنگنده های نیروی هوایی نیز نمایشی بیش نبوده است.

حال بسیار سخت است در این روزگار با این توانایی و پیشرفت های روزافزون دستگاه های امنیتی باور کردن اخباری مبنی بر خروج یا فرار افرادی که  به خیانت به نظام متهم هستند

در دولت قبل که بحث فساد ۳هزار میلیاردی داغ شد خروج خاوری متهم اصلی و جعبه سیاه این فساد از کشور یکی از ابهامات این اتفاق بوده و هست. دستگاه قضا نیز به عنوان متولی پیگیری این اتفاق هنوز راجع به این موضوع و افراد یا دستورات پشت پرده این خروج توضیحی ارائه نکرده است.

در این دولت نیز پس از بحران ارزی و بازداشت افراد شاخص و تاثیر گذار در این اتفاق خبر فرار سالار آقاخان که از مدیران بانک مرکزی بوده و یکی از عوامل بروز نوسانات ارزی است نشان دهنده وجود حامیان پرقدرت و دستان توانمندی است که می توانند سد محکم نیروهای اطلاعاتی را شکافته و با لابی های سنگین عوامل خود را به ناکجا آباد راهی کنند.در این بین نیز دستگاه قضایی به عنوان متولی رسیدگی به این اتفاقات جهت تنویر افکار عمومی به عنوان سخنگوی این ساختار عمل کرده و خبر فرار را با اعتماد به نفس کامل تایید می نماید.

من از مفصل این نکته مجملی گفتم

تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل

  • منبع خبر : idva.ir