مرکز صحت‌سنجی آدرس فیزیکی(صاف) به‌ منظور اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی نشانی پستی (محل کار یا منزل) شهروندان ایرانی طراحی شده است تا به سازمان‌ها در گردآوری اطلاعات هویت مکانی مشترکان و تسهیل و تسریع خدمات‌دهی و صدور مجوز و گواهینامه‌ها یاری رساند.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)مرکز صحت‌سنجی آدرس فیزیکی(صاف) به‌ منظور اعتبارسنجی و […]

 مرکز صحت‌سنجی آدرس فیزیکی(صاف) به‌ منظور اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی نشانی پستی (محل کار یا منزل) شهروندان ایرانی طراحی شده است تا به سازمان‌ها در گردآوری اطلاعات هویت مکانی مشترکان و تسهیل و تسریع خدمات‌دهی و صدور مجوز و گواهینامه‌ها یاری رساند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)مرکز صحت‌سنجی آدرس فیزیکی(صاف) به‌ منظور اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی نشانی پستی (محل کار یا منزل) شهروندان ایرانی به نشانی اینترنتی saaf.center راه اندازی شده است

 بنا به این گزارش مرکز مذکورطراحی شده است تا به سازمان‌ها در گردآوری اطلاعات هویت مکانی مشترکان و تسهیل و تسریع خدمات‌دهی و صدور مجوز و گواهینامه‌ها یاری رساند. برای مثال، کسب‌و‌کارهای آنلاین از جمله درخواست‌کنندگانی هستند که مرکز صاف، هویت مالک و نشانی فیزیکی آن‌ها را احراز می‌کند.

مرکز صحت سنجی آدرس فیزیکی(صاف) به همت گروه شرکت های تجارت مجازی اوکسین جهت انجام فرآیند احراز آدرس فیزیکی شهروندان و صاحبان کسب و کار بنیاد نهاده شده است، که از ناوگان اختصاصی ارسال مرسولات در تهران و بزودی در کلانشهرها بهره مند است و برای برقراری پوشش سراسری در کل کشور با پست جمهوری اسلامی در ارسال مرسولات همکاری می نماید.

گفتنی است فرآیند اجرایی مرکز صاف با درخواست متقاضی آغاز می شود و با ارسال بسته حاوی کد احراز به آدرس اعلامی از سوی متقاضی و ورود کد در سامانه پایان می پذیرد، که امنیت ارسال در این طرح کاملا تضمین شده است.

بر ایم اساس فرآیند صحت سنجی آدرس فیزیکی در مرکز “صاف” در شهر تهران، از زمان درخواست متقاضی در کمتر از ۲۴ ساعت انجام می پذیرد، که این مهم بزودی در ۷ کلانشهر کشور نیز پیاده سازی می گردد، در سایر نقاط کشور به منظور صحت سنجی آدرس فیزیکی از شبکه سراسری پست جمهوری اسلامی برای ارسال بسته های حاوی کد احراز آدرس، استفاده خواهد شد.

گفتنی است، صحت‌سنجی آدرس‌های فیزیکی، مبتنی بر کدپستی ۱۰ رقمی مکان، همراه شماره ملی شخص حقیقی یا شناسه ملی شخص حقوقی درخواست‌کننده انجام می‌شود. پس از ثبت هر درخواست در سامانه تحت‌وب، مرکز صاف یک کُد یکتای حداقل ۱۲ رقمی تولید می‌کند. این کد روی برگه مخصوصی چاپ و در یک پاکت ایمن به نشانی اعلام‌شده فرستاده می‌شود. در صورت معتبر بودن آدرس و تأیید هویت فرد یا سازمان درخواست‌کننده در محل و تحویل بسته به شخص، ورود کد به‌وسیله او در سامانه پس از Login، به‌منزله تأیید صحت‌سنجی است.

“صاف” بر پایه تجارب گروهی متخصص و توانمند در گروه شرکت‌های اوکسین بنیاد نهاده شده است. طراحی و پیاده‌سازی این پروژه به پشتوانه ساعت‌ها تحلیل و هم‌فکری کارشناسان و مدیران سازمانی صورت گرفته است.

این گزارش حاکی است بهره‌مندی از توان ناوگان اختصاصی اوکسین اکسپرس، در تهران و کلان‌شهرها، همکاری با پست به‌عنوان شریک مستقیم تجاری، برای برقراری پوشش سراسری ، اعتبار یکسان تأییدیه صاف نزد تمامی سازمان‌های عضو ، امکان تعیین مدت اعتبار صحت‌سنجی براساس نیاز هر سازمان، پایش هوشمند و جلوگیری از تأیید درخواست‌های تکراری و متعدد با اهداف سوء و انعطاف‌پذیری و امکان شخصی‌سازی (Customize) سامانه برای هر سازمان از مزایای استفاده از این  مرکز صحت سنجی است.