مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران اقدامات انجام‌شده برای عبور از اوج مصرف در روزهای گرم پیشوا را تشریح کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومی شرکت آبفای استان تهران، علیرضا کارگری با اشاره به رشد بی‌سابقه جمعیت در پیشوا گفت: اکنون جمعیت شهر پیشوا ۸۰ هزار نفر است درحالی‌که […]

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران اقدامات انجام‌شده برای عبور از اوج مصرف در روزهای گرم پیشوا را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومی شرکت آبفای استان تهران، علیرضا کارگری با اشاره به رشد بی‌سابقه جمعیت در پیشوا گفت: اکنون جمعیت شهر پیشوا ۸۰ هزار نفر است درحالی‌که بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر ۵۸ هزار نفر بوده است.
او ادامه داد: تولید آب شرب در ایام گرم سال درشهر پیشوا با حداکثر ظرفیت تولید به ۲۹۵ لیتر در ثانیه رسیده است و این در حالی است که متوسط سرانه مصرف شهری به ۳۲۰ لیتر افزایش یافته است که این میزان۶۳ درصد بیش از سرانه مصوب است.

کارگری افزود: ۲۰ درصد از شهروندان پیشوا در منازل ویلایی ساکن هستند و عمده مصارف غیرخانگی خارج از الگوی مصرف است و در روزهایی که افزایش دما در منطقه به‌طور مستمر به بالاتر از ۴۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسید موجب افت ولتاژ و بروز حوادث مکرر برق و خارج از مدار شدن پست‌های برق اختصاصی ایستگاه پمپاژ و هم‌چنین خارج از مدار شدن چاه‌های تولید آب و کاهش حجم ذخیره آبی مخازن در ساعات اوج مصرف می‌شد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با بیان این مطلب که با تلاش شبانه‌روزی همکاران مشکل کم‌آبی و افت فشار در مناطق مرتفع و آپارتمانی در پیشوا نسبت به‌روزهای گذشته کم‌تر شده است خاطرنشان کرد: باهدف تأمین پایدار آب شرب شهروندان پیشوا و پاسخ‌گویی به نیازهای روزافزون مشترکان به‌ویژه در ایام و ساعات اوج مصرف یک حلقه چاه جدید حفر، تجهیز و با برق‌رسانی با دبی ۳۰ لیتر در ثانیه وارد مدار بهره‌برداری شد و بهسازی یک حلقه چاه دیگر با دبی ۲۰ لیتر، نیز انجام شد و علاوه بر این عملیات مجدد دو حلقه چاه و نصب و راه‌اندازی الکتروموتورهای سانتریفوژ جدید با افزایش دبی ۱۲ لیتری در سه‌ماهه نخست سال ۹۸ اجرا شد.

او گفت: برای تأمین آب شرب شهروندان پیشوا و در ایام اوج مصرف دو حلقه چاه، تفاهم‌نامه‌ای از ادارات شهرداری و دانشگاه آزاد به‌صورت ۱۲ ساعت در روز و با برداشت ۲۶ لیتر در ثانیه وارد سامانه تولید شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آبفای استان تهران