مانور واکنش در شرایط اضطراری و مدیریت بحران در پتروشیمی بندرامام
مانور واکنش در شرایط اضطراری و مدیریت بحران در پتروشیمی بندرامام

شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام و  سازمان منطقه ویژه اقتصادی به منظور ارتقاء سطح آمادگی و تصمیم گیری مدیران، کارشناسان و کارکنان خود در شرایط بحرانی، مانور واکنش در شرایط اضطراری و مدیریت بحران را در سطح مجتمع پتروشیمی بندرامام برگزار کردند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از  روابط عمومی شرکت سهامی […]

شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام و  سازمان منطقه ویژه اقتصادی به منظور ارتقاء سطح آمادگی و تصمیم گیری مدیران، کارشناسان و کارکنان خود در شرایط بحرانی، مانور واکنش در شرایط اضطراری و مدیریت بحران را در سطح مجتمع پتروشیمی بندرامام برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از  روابط عمومی شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام، به منظور شناسایی نقاط ضعف و قوت و همچنین بالابردن سطح آمادگی و تصمیم گیری مدیران و کارکنان، مانور واکنش در شرایط اضطراری و مدیریت بحران  با حضور حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام و دیگر مدیران شرکت، بصورت منطقه ای برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در تمامی مراحل اجرایی مانور مدیران ارشد پتروشیمی بندرامام و سازمان منطقه ویژه اقتصادی از طریق  ویدیو کنفرانس  با یکدیگر در ارتباط بوده و موفق شدند با ایجاد  محیطی حقیقی و  شرایط واقعی عملکرد خود را به خوبی سنجیده و نقاط ضعف را شناسایی کنند.

همچنین مانور مذکور با سناریو از پیش مشخص شده نشت گاز در مخازن واحد وینیل کلراید منومر (VCM) شرکت فرآورش بندرامام آغاز شد که در دقایق اولیه بعد از اعلام نشت گاز فرضی، کمیته های مدیریت بحران در ۳ سطح صفر (تیم فرماندهی حادثه ICT )، یک (تیم فرماندهی حادثه ICT ) و دو (تیم مدیریت بحران CMT ) در سطح مجتمع تشکیل شدند و طبق برنامه ریزی های مشخص شده تمامی واحدها و نیروهای عملیاتی، امدادی و ستادی وارد عمل و تمامی مراحل مانور طبق برنامه برگزار شد.

گفتنی است طی این مانور عملیات هایی همچون مدیریت نفرات حاضر در مجتمع، تخلیه کارکنان و منتقل کردن آن ها  به محل های امن، تخلیه واحدهای CF و PX، تخلیه اسکله ها، انتقال مصدومان به مراکز درمانی، کنترل نشت گاز و مخازن مجاور، جلوگیری از پخش شدن گاز نشتی و ارتباط مستقیم و تصویری با سازمان منطقه ویژه اقتصادی تمرین و به مرحله اجرا رسید.

شایان ذکر است شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام همواره  با برگزاری مانورهایی از این قبیل در راستای توانمند سازی و آمادگی هرچه بیشتر مدیران و کارکنان خود در مواقع اضطراری و شرایط بحرانی گامی مهم و موثر برداشته است.

منبع:روابط عمومی شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام