عربستان تابعیت سعودی حمزه پسر اسامه بن لادن را سلب کرد
عربستان تابعیت سعودی حمزه پسر اسامه بن لادن را سلب کرد

عربستان سعودی تصمیم به سلب تابعیت عربستانی حمزه پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق تشکیلات تروریستی القاعده گرفت. حمزه بن لادن در سال ۲۰۱۷ از سوی آمریکا به عنوان یک تروریست جهانی معرفی شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه عکاظ عربستان، معاونت وزارت کشور عربستان در […]

عربستان سعودی تصمیم به سلب تابعیت عربستانی حمزه پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق تشکیلات تروریستی القاعده گرفت. حمزه بن لادن در سال ۲۰۱۷ از سوی آمریکا به عنوان یک تروریست جهانی معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه عکاظ عربستان، معاونت وزارت کشور عربستان در امور مدنی از صدور دستوری از طرف پادشاه این کشور برای سلب تابعیت عربستانی حمزه پسر اسامه بن لادن خبر داد.

در این بیانیه آمده است: طبق دستور پادشاه با سلب تابعیت عربستانی حمزه اسامه بن‌لادن موافقت شد. این تصمیم تنها چند ساعت پس از آن بود که وزارت خارجه آمریکا مبلغ یک میلیون دلار را به عنوان پاداش برای کسی که اطلاعاتی از حمزه پسر اسامه بن لادن ارائه دهد، تعیین کرد.

وزارت خارجه آمریکا حمزه پسر اسامه بن‌لادن را یکی از رهبران برجسته القاعده و رهبر احتمالی آن دانست و اعلام کرد: در راستای کسب هرگونه اطلاعاتی درباره او و محل اختفایش تلاش می‌کند و مبلغ یک میلیون دلار را برای کسی که به بازداشت او کمک کند اختصاص داده است.

حمزه در سال ۱۹۸۹ متولد شد. او در ژانویه ۲۰۱۷ در لیست تروریست‌های جهانی معرفی شد. فایل‌های صوتی و تصویری مختلفی از او وجود دارد که در آنها به آغاز حملاتی علیه آمریکا و هم‌پیمانان آن دعوت می‌کند.

منبع:ایسنا