عراق و عربستان سعودی در زمینه تبادل برق تفاهم نامه امضا کردند
عراق و عربستان سعودی در زمینه تبادل برق تفاهم نامه امضا کردند

دبیرکل هیات وزرای عراق ضمن تشریح ابعاد و موضوعات همکاری بین عراق و عربستان سعودی از امضای توافق‌نامه اتصال شبکه برق دو کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، «حمید الغزی» دبیرکل هیات وزرای عراق روز دوشنبه از امضای تفاهم نامه، در حوزه اتصال شبکه برق برای تبادل […]

دبیرکل هیات وزرای عراق ضمن تشریح ابعاد و موضوعات همکاری بین عراق و عربستان سعودی از امضای توافق‌نامه اتصال شبکه برق دو کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،

«حمید الغزی» دبیرکل هیات وزرای عراق روز دوشنبه از امضای تفاهم نامه، در حوزه اتصال شبکه برق برای تبادل انرژی بین عراق و عربستان سعودی خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی دولت عراق (واع)، حمید الغزی ضمن اشاره به سفر قریب الوقوع یک هیأت از وزارت کشاورزی عراق به عربستان، افزود: همکاری بین دو کشور به خاطر تاکید نخست وزیر عراق بر لزوم حمایت از روابط برادرانه و همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور، استمرار خواهد یافت.

دبیرکل هیات وزرای عراق در ادامه تاکید کرد که سیاست‌ حال و آینده دولت عراق، حمایت از شورای هماهنگی دو کشور است؛ تا این امر به مثابه باز شدن صفحه جدیدی از روابط تاریخی بین دو بغداد-ریاض قلمداد شود.

وی با اشاره به بازگشایی مجدد گذرگاه مرزی «عرعر» بین عراق و عربستان که سال‌ها بسته شده بود، یکی از دستاوردهای شورای هماهنگی دو کشور را ایجاد شورای تجاری مشترک دانست.

الغزی یادآور شد که شورای هماهنگی عراق و عربستان دفتری در بغداد ایجاد کرده است تا بسیاری از تفاهم‌نامه‌ها را با هدف تقویت روابط دو کشور به امضا برساند. علاوه بر این، دو کشور در خصوص پرونده‌ها و موضوعاتی همچون اتصال برق، توسعه شهرک‌های صنعتی و همکاری‌های ورزشی تعامل خواهند داشت.

ریاض، از طریق قراردادهای اقتصادی مختلف به دنبال گسترش روابط خود با بغداد است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس