ظریف: جهان نمی‌تواند درباره تروریسم اقتصادی-پزشکی آمریکا علیه ایران ساکت بماند
ظریف: جهان نمی‌تواند درباره تروریسم اقتصادی-پزشکی آمریکا علیه ایران ساکت بماند

وزیر خارجه ایران ضمن محکوم کردن مواضع ضد ایرانی واشنگتن اعلام کرد: «جهان دیگر نمی‌تواند در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران ساکت بماند». به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وزیر خارجه ایران تشدید تحریم‌ها و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران و تاثیرات آن بر مرگ شهروندان ایرانی مبتلا به ویروس کرونا را محکوم […]

وزیر خارجه ایران ضمن محکوم کردن مواضع ضد ایرانی واشنگتن اعلام کرد: «جهان دیگر نمی‌تواند در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران ساکت بماند».

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وزیر خارجه ایران تشدید تحریم‌ها و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران و تاثیرات آن بر مرگ شهروندان ایرانی مبتلا به ویروس کرونا را محکوم کرد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در پیامی توئیتری درباره مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا و فوت شهروندان ایرانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا اظهارنظر کرد.

ظریف در این توئیت با مخاطب قرار دادن رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: «دونالد ترامپ کینه‌توزانه و با هدف خشکاندن منابع مورد نیاز ایران برای جنگیدن با کووید ۱۹ (ویروس کرونا)، در حال تشدید تحریم‌های غیر قانونی ایالات متحده است در حالی که شهروندان ما دارند از این (ویروس) جانشان را از دست می‌دهند».

ویز خارجه ایران افزود: «جهان دیگر نمی‌تواند در حالی که تروریسم اقتصادی ایالات متحده با تروریسم پزشکی پیوند خورده است، ساکت بماند».

پیام توئیتری وزیر خارجه ایران در حالی منتشر شده که او پیش از این، خواستار «همکاری منطقه‌ای برای مقابله با کرونا» شده بود. به گفته ظریف، «همانند دیگر ویروس‌ها- از جمله تروریسم- کووید ۱۹ هیچ مرزی را نمی‌شناسد و برای مبارزه با آن نیز نباید چنین تفاوتی قائل شویم»

  • منبع خبر : فارس