وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد هرروز بیش از پیش روشن می‌شود که توافقی بهتر از برجام برای دولت ترامپ در کار نخواهد بود.  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه ایده خروج از برجام را گروه موسوم به تیم بی (بولتون، بن زاید، بن سلمان و بنیامین […]

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد هرروز بیش از پیش روشن می‌شود که توافقی بهتر از برجام برای دولت ترامپ در کار نخواهد بود.

 به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه ایده خروج از برجام را گروه موسوم به تیم بی (بولتون، بن زاید، بن سلمان و بنیامین نتانیاهو) به ترامپ قالب کرده‌اند، خاطرنشان کرد که ترامپ نخواهد توانست به آنچه «توافق بهتر از برجام» می‌خواند، دست پیدا کند.

ظریف روز دوشنبه طی یک پیام توئیتری در این خصوص نوشت: «تیم بی این حماقت را به دونالد ترامپ قالب کردند که از بین بردن برجام از طریق تروریسم اقتصادی وی را به توافقی بهتر خواهد رساند. همزمان با اینکه به شکلی فزاینده روشن می‌شود که توافقی بهتر در کار نخواهد بود، آنها به شکل مضحکی خواهان پایبندی کامل ایران به برجام هستند. راه خروج [از بن‌بست] وجود دارد، ولی نه تا وقتی که تیم بی کار را در دست داشته باشند.»

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ ۹۷ تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به‌زعم خود ایران را وادار به مذاکره مجدد برای حصول یک توافق جدید کند. با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا، ایران تأکید کرده است که هرگز تن به مذاکره مجدد با کشوری که توافقات بین‌المللی را نقض می‌کند، نخواهد داد.

آمریکا حتی در برهه‌ای ایران را به تقابل نظامی تهدید کرد و وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی ندید، به تمنای مذاکره روی آورد و شماره‌ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا به‌منظور تماس تلفنی احتمالی به مقامات ایران تحویل داده شود.