شکوفایی آموزش وفرهنگ در روستای زینبی
شکوفایی آموزش وفرهنگ در روستای زینبی

به همت هولدینگ گسترش انرژی پاسارگاد در نخستین روز از فصل پائیز،درهای اولین مدرسه ۷ کلاسه هوشمند  بر روی کودکان روستای زینبی  جزیره قشم گشوده شد تا این نونهالان از این پس با مدرنترین امکانات آموزسی به تحصیل بپردازند. به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به منطقه آزاد قشم در نخستین روز […]

به همت هولدینگ گسترش انرژی پاسارگاد در نخستین روز از فصل پائیز،درهای اولین مدرسه ۷ کلاسه هوشمند  بر روی کودکان روستای زینبی  جزیره قشم گشوده شد تا این نونهالان از این پس با مدرنترین امکانات آموزسی به تحصیل بپردازند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به منطقه آزاد قشم در نخستین روز شروع به کار مدارس کشور،هولدینگ گسترش انرژی پاسارگاد در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی بانک پاسارگاد در مناطق مختلف کشور اولین مدرسه هفت کلاسه هوشمند را با تمام امکانات پیشرفته آموزشی و کمک آموزشی در روستای کم برخوردار زینبی جزیره قشم راه اندازی کرد.

بر اساس این گزارش مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد در مراسم افتتاح این مدرسه اظهار کرد:یکی از افتخارات بانک پاسارگاد در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی، ساخت و راه اندازی این مدرسه هوشمند طی بازه زمانی اردیبهشت سال جاری تا کنون است.

وی افزود:این مدرسه هوشمند در روستای کم برخوردار زیتبی قشم به گونه ای طراحی شد که بتواند همزمان با هفت کلاس و برای ۴۲۰ دانش آموز شرایط تحصیل استاندارد را فراهم کند و امروز خداوند را شاکریم که این افتتاح با شروع به تحصیل کودکان منطقه تحقق پیدا کرد و ما امیدواریم تحصیل در این دبستان زنان و مردان دانش آموخته بزرگی را در سال های آینده به کمک رشد و توسعه کشور بیاورد.

ارائه خدمت بانک پاسارگاد به آحاد جامعه

قاسمی ادامه داد:در فرایند ساخت این مدرسه این موضوع بسیار مهم لحاظ شد که ذینفعان یک بانک چه کسانی هستند و چگونه می توانند از انجام مسئولیت های اجتماعی آن نهایت بهره را ببرند  و از آنجا که بانک پاسارگاد در برابر فرد به فرد آحاد جامعه خود را مسئول می داند بر آن شدیم تا در این منطقه چنین مدرسه ای را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین امکانات مدرن آموزشی به صورت هوشمند احداث کنیم.

مدیر عامل بانک پاسارگاد اضافه کرد: چنین اقدامی در مجموعه بانک پاسارگاد در حالی محقق می شود که از محل بودجه های دولتی برای انجام مسئولیت های اجتماعی هزینه  ای صرف نمی شود و ما در این مجموعه اقتصادی کشور خود را ملزم می دانیم که به ۱٫۵ میلیون نفر سهامدار و۱۲ میلیون نفر ذینفع، سپرده گذار و مشتری بانکی خدمات بی شائبه خود را ارائه دهیم.

وی با اشاره به طرح های سرمایه گذاری شده حوزه انرژی در جزیره قشم  توسط هولدینگ گسترش انرژی پاسارگاد گفت: سه طرح بزرگ پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم، نیروگاه تولید برق و آب همزمان قشم و اسکله نفتی این جزیره در حال حاضر تحت بهره برداری قرار گرفته اند و به منافع اقتصادی مردم کمک شایان توجهی می کنند.

قاسمی با بیان اینکه هم اکنون ۵ درصد تولید برق کشور توسط زیر مجموعه های هولیدنگ گسترش انرژی پاسارگاد تامین می شود گفت:در بخش هایی مانند حوزه معدن نیز بانک پاسارگاد توفیق پیدا کرده که در استان های کرمان و سمنان مجموعه هایی را راه اندازی کند که از خام فروشی منابع معدنی کشور جلوگیری به عمل بیاید  و این در حالی است که در مجاورت هر طرح معدنی واحدهای کارگاهی و کارخانه ای و فرآوری معدنی نیز احداث شده تا زنجیره گذر از خام فروشی تکمیل شود.

این مقام مسئول همچنین بیان کرد:بانک پاسارگاد در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خود در حال حاضر ساخت ۷ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی را به عهده گرفته است و در عین حال در بخش آی سی تی و فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز واحدی را راه اندازی کرده که نزدیک به ۷ هزار نفر از جوانان در آن فعالیت دارند.

قاسمی ادامه داد:باید به فعالیت های حوزه بیمه پاسارگاد نیز اشاره کنم و بگویم در حال حاضر نزدیک به ۱۵۵ هزار نفر از مردم کشور در این بیمه فعالیت دارند در حالی که مجموعه پرسنل این بیمه ۱۱۸۰ نفر هستند و در ۶۰ دفتر نمایندگی برای ۸ خمیلیون نفر از هموطنانمان امکانات استفاده از خدمات بیمه ای را فراهم کرده اند.

مدیر عامل بانک پاسارگاد افزود:در این بانک پول مردم به عنوان بیت المال و امانت تلقی می گردد  و بر همین اساس همه سرمایه گذاری هایی که صورت می گیرد با دقت نظر بر اینکه منافع مردم در آن لحاظ شود وارد چرخه توسعه می شود و با توجه به چنین نگاهی هم اکنون بانک پاسارگاد بالاترین و نخستین شاخص های اقتصادی کشور را از آن خود کرده  و در بین ۳۰۰ بانک طراز اول جهان قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک پاسارگاد با بیان اینکه تمامی موارد یادشده جزو مسوولیت اجتماعی بانک پاسارگاد است، گفت: پولی که مردم نزد ما سپرده گذاری می کنند امانت است و ما باید از آن درست استفاده و سرمایه گذاری کنیم، برکت این پول خیلی زیاد است، وقتی ما امانت داری می کنیم شما مشاهده می کنید یک بانکی که ظرف ۱۸ سال فعالیت خود را آغاز کرده امروز نخستین شاخص های توانمندی  اقتصادی را در کشور دارد و  نام آن جزو ۳۰۰ بانک اول دنیا مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی در خصوص ایجاد فضاهای آموزشی توسط بانک پاسارگاد نیز گفت: هم اکنون در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی ۴۰ مدرسه  و ۱۸ باب کتابخانه در کشور توسط این مجموعه ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است و در حقیقت در حال حاضر بانک پاسارگاد موفق شده چیزی در حدود ۷۰ باب مدرسه و کتابخانه را  طی ۳ تا ۴ سال در نقاط مختلف ایران بنا کند.

قاسمی با اشاره به هدفگذاری بانک پاسارگاد برای تاسیس مدارسی تحت عنوان دارلفنون نیز گفت:مجموعه پاسارگاد در نظر دارد در مراکز استان های کشور مدارسی با نام دارلفنون را راه اندازی کند و این در حالیست که در استان هرمزگان نیز این هدف با پیگیری از آموزش وپرورش منطقه به سرانجام خواهد رسید.

احداث یک واحد آموزشی پیشرفته در کمترین زمان ممکن

بر اساس این گزارش همچنین علیرضا صادق آبادی مدیر عامل شرکت گسترش انرژی پاسارگاد نیز در این مراسم اظهار کرد:عملیات ساخت این مدرسه هوشمند از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و از آنجا وعده داده بودیم تا قبل از آغاز سال تحصیلی جاری کار این مدرسه به اتمام برسد این طرح با تلاش شبانه روزی  همکاران  ما اجرایی شد و این درحالی بود که در بازه زمانی چهار ماهه ساخت چنین مدرسه ای با این استاندارد کار فوق العاده مشکلی است که ما خوشبختانه در آن توفیق خدمت پیدا کردیم.

وی افزود: بی تردید ما امید داریم که بچه هایی که در این مدرسه تحصیل می کنند آینده بسیار روشنی پیدا خواهند کرد و به رشد و توسعه هرچه بیشتر کشور شتاب خواهند بخشید.

صادق آبادی همچنین اظهار کرد:این مدرسه هوشمند  در غرب جزیره قشم و در روستای زینبی واقع شده و با ۹۴۰ متر مربع مساحت از سوی گروه گسترش انرژی پاسارگاد احداث گردیده و دارای ۷ کلاس است و با آخرین تجهیزات و امکانات آموزشی و کمک آموزشی کار خدمت رسانی به این منطقه کم برخوردار را آغاز کرده است.