سندرز پیروز انتخابات ایالت «نوادا» شد
سندرز پیروز انتخابات ایالت «نوادا» شد

نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت «نوادا» حاکی از آن است که سناتور «برنی سندرز» با کسب بیش از ۵۵ درصد از آراء پیروز شده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،  «برنی سندرز» سناتور ایالت «ورمونت» آمریکا در رقابت‌های انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت «نوادا» پیروز شد. رسانه‌های آمریکایی از […]

نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت «نوادا» حاکی از آن است که سناتور «برنی سندرز» با کسب بیش از ۵۵ درصد از آراء پیروز شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،  «برنی سندرز» سناتور ایالت «ورمونت» آمریکا در رقابت‌های انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت «نوادا» پیروز شد.

رسانه‌های آمریکایی از جمله شبکه «فاکس‌نیوز» گزارش کردند که نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت نوادا حاکی از آن  سناتور برنی سندرز با کسب بیش از ۵۵ درصد از آراء پیروز این ایالت شده است.

مجری شبکه فاکس‌نیوز گزارش کرد که سندرز موفق به کسب ۵۵.۷ درصد از آراء شده است، بایدن در حال حاضر با کسب ۱۹.۸ درصد جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و «تام استیر» با ۹.۲ درصد و «الیزابت وارن» با ۸.۳ درصد از آراء در جایگاههای بعدی قرار گرفته‌اند.

پیش از نوادا، انتخابات مقدماتی ایالتی در آیووا و نیوهمپشایر برگزار شده بود که در آیووا، «پیت بوته‌جج» جایگاه نخست و سندرز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بودند. در ایالت نیوهمپشایر نیز، سندرز پیروز انتخابات شد و بوته‌جج جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.

بنا به گزارش شبکه «بی بی سی»، در ادامه رقابت‌های درون حزبی، شنبه هفته آینده (۱۰ اسفندماه)ف انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت «کارولینای جنوبی» برگزار خواهد شد و بعد از آن در سوم مارس (۱۳ اسفندماه) به طور همزمان در ۱۴ ایالت آمریکا، انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها برگزار می‌شود که نقش مهمی برای مشخص شدن نامزد نهایی دموکرات‌ها برای ورود به رقابت‌های اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خواهد داشت.

پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» نیز در این خصوص گزارش کرد، سناتور برنی سندرز در انتخابات  روز شنبه (سوم اسفندماه) درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت نوادا، یک پیروزی قاطعانه برای خود ثبت کرد و جایگاه خود را بعنوان پیشتاز نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تثبیت کرد.

شمارش آراء اولیه نشان داده است که سندرز در میان جوانان و لاتین تبارها از محبوبیت بیشماری برخوردار بوده است که این قشر تقریباً یک سوم از حوزه‌های انتخابیه نوادا را تشکیل می‌دهد.

  • منبع خبر : فارس