سفر بدون اطلاع ترامپ به عراق نشانه واضح سیاست های آمریکا است
سفر بدون اطلاع ترامپ به عراق نشانه واضح سیاست های آمریکا است

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  و به نقل از موج  مسعود گودرزی با اشاره به سفر ترامپ به عراق اظهار داشت: برخی از جوانان و نوجوانان که دوران ستمشاهی، مبارزات انقلابی ملت ایران، دوران دفاع مقدس و توطئه های آمریکا پس از انقلاب را به یاد ندارند، گاهی اوقات می پرسند چرا ایران با آمریکا از […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  و به نقل از موج  مسعود گودرزی با اشاره به سفر ترامپ به عراق اظهار داشت: برخی از جوانان و نوجوانان که دوران ستمشاهی، مبارزات انقلابی ملت ایران، دوران دفاع مقدس و توطئه های آمریکا پس از انقلاب را به یاد ندارند، گاهی اوقات می پرسند چرا ایران با آمریکا از راه دوستی گفتگو و مذاکره نمی کند.

وی افزود: کسانی که با ماهیت و ذات سیاست های آمریکا و به ویژه دولت ترامپ آشنا هستند، تاکید می کنند، دولت این کشور دارای دیدگاه هایی است که با روحیه استقلال طلبی، عزت و ایستادگی ملت ایران همخوانی ندارد و ما نمی توانیم با کشوری که رفتار تحقیرآمیز و توهین آمیز با دیگران دارد، دوستی و وحدت داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تصریح کرد: به عنوان نمونه در روزهای اخیر شاهد بودیم که ترامپ رییس جمهور آمریکا بدون اینکه حتی به مسوولان عراقی اطلاع داده باشد، با هواپیمای شخصی و چند هواپیمای جنگی وارد عراق شده و به پایگاه نظامی این کشور می رود و سخنرانی هم می کند.

گودرزی گفت: یک انسان عادی وقتی می خواهد از کشوری به کشور دیگری سفر کند، حداقل هماهنگی ها را انجام داده و ویزای آن کشور را دریافت می کند، چگونه است رییس جمهور یک کشور بدون اینکه مسوولان کشور مقابل اطلاع داشته باشند، وارد آن سرزمین شده و سخنرانی هم می کند؟

وی تاکید کرد: سفر بدون اطلاع ترامپ به عراق نشانه واضح و روشن سیاست های دولت آمریکا و کاخ سفید است و ثابت می کند که این دولت استکباری هیچ احترامی برای دیگر کشورها به ویژه کشورهای مستقل ندارد. آنها می خواهند ظاهر را حفظ کرده و اینگونه به افکار عمومی الغا کنند که قدرت برتر جهان هستند و هر کاری بخواهند، می توانند انجام دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: حال تصور کنید ما هم می خواستیم با آمریکایی ها از راه دوستی وارد شویم و معلوم نیست چه بلایی سر ایران می آوردند. یک روز صبح باید از خواب بلند می شدیم و می دیدیم رئیس جمهور آمریکا  در کشور ما در حال سخنرانی است و هیچ کس هم از دلایل سفر وی اطلاع ندارد.

گودرزی با اشاره به روابط ایران و آمریکا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در آن زمان همین رفتارها را با ملت ایران داشته و با تکبر و غرور منابع ایران را به غارت برده و با ایرانیان رفتار تحقیرآمیز داشتند و همین رفتارها یکی از دلایل خروش ملت ایران در برابر رژیم دست نشانده طاغوت بود.