ریابکوف: تحریم‌های اعمال شده علیه ایران غیرقانونی است
ریابکوف: تحریم‌های اعمال شده علیه ایران غیرقانونی است

معاون وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی سفیر ایران بر غیرقانونی بودن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تأکید کرد و گفت که موضوع آژانس باید به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی و کاملا فنی حل شود. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (سه‌شنبه) ۲۰ اسفند […]

معاون وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی سفیر ایران بر غیرقانونی بودن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تأکید کرد و گفت که موضوع آژانس باید به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی و کاملا فنی حل شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (سه‌شنبه) ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ در تماس تلفنی با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه موضوعات مرتبط با برجام، گزارش و اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مشکلات تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا تحت شرایط تحریم‌های آمریکا را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
معاون وزیر خارجه روسیه در این گفتگو اظهار داشت: موضع اصولی روسیه در مورد تحریم‌ها مشخص است و بارها تاکید کرده‌ایم که تحریم‌ها کاملا یکجانبه و غیرقانونی هستند و در شرایطی که ایران تحت فشار برای مقابله با کرونا قرار دارد مسکو بر این موضع خود تاکید خواهد کرد.
ریابکوف همچنین، ضمن ابراز همدردی و ابراز تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از شهروندان ایرانی در پی ابتلا به ویروس کرونا، اعلام کرد که مسئولان روسیه آمادگی دارند در تامین تجهیزات و کمک‌های پزشکی به ایران کمک کنند و به تلاش‌های خود ادامه خواهند داد.
معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیز تاکید کرد: مسئله آژانس می‌بایست به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی و کاملا فنی حل شود و روسیه در این زمینه تلاش خود را انجام خواهد داد.

  • منبع خبر : فارس