مدیر امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف ۴ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود در منطقه نیکنام ده،بخش لواسانات خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل ازروابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،” راما حبیبی” با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری  اکیپ گشت […]

مدیر امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف ۴ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود در منطقه نیکنام ده،بخش لواسانات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل ازروابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،” راما حبیبی” با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری  اکیپ گشت و بازرسی آب های سطحی این امور و با اجرای ۲۳ پرونده تصرف غیرمجاز حدود ۴۷۰۰ متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه با اخذ دستور قضایی رفع تصرف گردید.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شد، ادامه داد: در این عملیات با تخریب پل ها و دیوار کشی ها ، آلاچیق ها و بنا ها  آزاد سازی بخشی از بستر و حریم مجاری آب های سطحی در مناطق مذکور صورت گرفت.

 حبیبی درباره تملک این اراضی بیان داشت: گرفتن سند برای اراضی در حریم بستر رودخانه ها در دستور کار بوده و طی هماهنگی با اداره ثبت در استان تهران تعدادی سند صادر و الباقی در دست اقدام است.

 مدیر امور آب شمیرانات به ایمن بودن مسیر آب تاکید و خاطرنشان کرد: آب همیشه راه خود را پیدا می‌کند و بهتر است که این مسیر ایمن و باز بوده تا شاهد پس زدگی آب به معابر و خیابان‌های اصلی نباشیم.

حبیبی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از  از ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر وحریم رود خانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور آب شمیرانات در پایان خاطر نشان کرد:  متخلفین مطمئن باشند که با هرگونه تخلف در زمینه آب های های سطحی برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، ماه گذشته در منطقه آهار شهرستان شمیرانات با دستور قضایی ۴۰ هزار متر اراضی آزادسازی و ۷ پل سنگین غیرمجاز  تخریب و جمع آوری شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران