دیپلمات روس: سیاست آمریکا، جهان را به فاجعه می‌کشاند
دیپلمات روس: سیاست آمریکا، جهان را به فاجعه می‌کشاند
سفیر مسکو در واشنگتن با بیان اینکه آمریکایی‌ها و متحدانش یک جنگ ترکیبی همه جانبه را علیه روسیه در خاک این کشور به راه انداخته‌اند، گفت واشنگتن از متحدانش در ناتو سوءاستفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دیپلماسی ایران(IDVA)، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن امروز (جمعه) هشدار داد سیاستی که هیأت حاکمه آمریکا در پیش گرفته‌اند، جهان را به فاجعه می‌کشاند.

آنتونوف طی نشست خبری گفت آمریکایی‌ها و متحدانش یک جنگ ترکیبی همه جانبه را علیه روسیه در خاک این کشور به راه انداخته‌اند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با بیان اینکه آمریکا از شرکای خود در ناتو سوء استفاده کرده و آنها را مجبور می‌کند تا از احیای صنایع نظامی خود حمایت مالی کنند، توضیح داد: «صنایع نظامی آمریکا حتی در سال‌های جنگ سرد هم چنین پولی را ندیده بود».

این دیپلمات روس در ادامه اظهار داشت که روسیه به آمریکا هشدار می‌دهد که مسیری که در پیش گرفته، جهان را به سمت فاجعه می‌کشاند.

طبق این گزارش، آنتونوف در این‌باره تصریح کرد: «ما دائما به واشنگتن هشدار می‌دهیم که مسیر آنها برای تحمیل شکست راهبردی به ما در میدان نبرد، به سرعت جهان را به سمت یک سناریوی فاجعه‌بار سوق می‌دهد».

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی همچنین با رد ادعاهایی مبنی بر تهدید روسیه به استفاده از سلاح‌های اتمی، آنها را «پوچ و غیرمسئولانه» توصیف کرده و افزود: «هیچکسی از سران سیاسی و نظامی روسیه هرگز اینگونه صحبت نکرده است».

روز گذشته نیز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از طریق اوکراین با روسیه می‌جنگد، گفته بود: «آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد، نتیجه آمادگی آمریکا برای جنگ هیبریدی علیه روسیه است».

  • منبع خبر : فارس