دیدار اسماعیل هنیه با سفیر ایران در مسکو
دیدار اسماعیل هنیه با سفیر ایران در مسکو

هیأت بلند پایه حماس که به ریاست اسماعیل هنیه به مسکو سفر کرده با سفیر ایران در روسیه دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) هیأت بلند پایه حماس که به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش به دعوت مقامات روس به مسکو سفر کرده است، با «کاظم جلالی» […]

هیأت بلند پایه حماس که به ریاست اسماعیل هنیه به مسکو سفر کرده با سفیر ایران در روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) هیأت بلند پایه حماس که به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش به دعوت مقامات روس به مسکو سفر کرده است، با «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار طرفین در خصوص تحولات سیاسی فلسطین به ویژه بعد از رونمایی ترامپ از معامله قرن تبادل نظر و بر ضرورت تداوم «مقاومت»  به عنوان تنها راه نیل به پیروزی و تامین حقوق فلسطینی‌ها، تأکید شد.

دو طرف همچنین بر ضرورت اتخاذ رویکردی واحد از سوی کشورهای مسلمان برای مقابله با این طرح آمریکایی- صهیونیستی تاکید کردند.
اسماعیل هنیه در این دیدار ضمن ابراز قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین، درخواست کرد تا سلام‌های گرم وی و ملت فلسطین به «حضرت آیت الله خامنه‌ای» مقام معظم رهبری و ملت ایران رسانده شود.

وی همچنین خواستار آن شد که سلام‌های گرم و تسلیت وی به خانواده سردار شهید سپهبد سلیمانی نیز منتقل شود.
کاظم جلالی نیز با تقدیر از مجاهدت‌های فلسطینی‌ها در زمینه مقابله با رژیم صهیونیستی، بر تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطینی و مخالفت با طرح معامله قرن، تاکید کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس