دشمنان ایران به دروغ اصرار دارند که جمهوری اسلامی را مشکلِ منطقه معرفی کنند
دشمنان ایران به دروغ اصرار دارند که جمهوری اسلامی را مشکلِ منطقه معرفی کنند

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌ جمهور در مراسم بهره‌برداری مجتمع صنعتی و معدنی سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شهرستان آرادان که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: برخلاف ادعای بدخواهان، ایران بخشی از راه‌حل‌های منطقه‌ای است و کمک می‌کند تا مشکلات منطقه حل و امنیت برقرار […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌ جمهور در مراسم بهره‌برداری مجتمع صنعتی و معدنی سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شهرستان آرادان که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: برخلاف ادعای بدخواهان، ایران بخشی از راه‌حل‌های منطقه‌ای است و کمک می‌کند تا مشکلات منطقه حل و امنیت برقرار شود.

وی از وزارت دفاع به‌ عنوان یکی از وزارتخانه‌های موفق نام برد و تصریح کرد: وقتی در یک منطقه پرتلاطم و ناآرام همچون خاورمیانه، کشوری از چنین امنیت بالایی برخوردار است، این آرامش مرهون تلاش‌ها و دستاوردهای نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی است.

جهانگیری با بیان اینکه امروز همه اذعان دارند که ایران یکی از کانون‌های باثبات منطقه است، گفت: با وجود این ثبات و نقش مهم منطقه‌ای بدخواهان به دروغ اصرار دارند ایران را مشکلِ منطقه معرفی کنند.

معاون اول رئیس‌ جمهور با اشاره به توان بالای دفاعی کشورمان خاطرنشان کرد: وزارت دفاع در افزایش توان‌ موشکی و تامین نیازهای کشور به سلاح و تحهیزات خوش درخشیده است.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در چارچوب سیاست‌هایی که فرماندهی کل قوا طراحی کرده حرکت می‌کنند، ادامه داد: بحمدالله امروز یک توانمندی خوبی در این مجموعه شکل گرفته است و این وزارتخانه با ایجاد تکنولوژی‌های جدید و فناوری‌های روز و دانش بینان و جذب انسان‌های شایسته و نمونه موفق عمل کرده است.

وی به نقش امیر حاتمی در این دستاوردها اشاره و اضافه کرد: باید از همه کسانی که توان‌شان را در راه خدمت به مردم قرار می‌دهند و در راس آنها از امیر حاتمی که از سرمایه های ارزشمند کشور است، تقدیر کنیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های واحد افتتاح شده وزارت دفاع در آرادان استان سمنان گفت: این پروژه چند هدف مهم دارد که برای کشور تعیین کننده است و امروز در پیرامون این واحد صنعتی جمعیت شکل گرفته است.

جهانگیری افزود: اولین هدف از این طرح‌ انتقال برخی صنایع از داخل شهرها بخصوص از تهران به خارج از مراکز جمعیتی است؛ چرا که همه صنایع نباید در مراکز بزرگ متمرکز شوند و باید در سراسر کشور پراکنده شوند.

وی نوسازی ماشین‌الات را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و ادامه داد: در این واحد از تکنولوژی‌های جدید آن هم با اتکاء به توان داخلی بهره گرفته شده است.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید از امکانات و فناوری های تولید ایران در صنعت استفاده شود، به اهمیت خودکفایی در کشور پرداخت و افزود: علیرغم اینکه آمریکا در وزارت خزانه‌داری خود، یک اتاق جنگ علیه ایران ایجاد و مشکلات اقتصادی برای کشور و مردم ایجاد کرد، اما اقتصاد ایران فرونپاشید.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران بنیه قوی دارد، اضافه کرد: مهندسی و مدیریت اقتصاد در کشورمان به اندازه‌ای قوی است که “خود سازنده” بوده و می‌تواند خود را سر پا نگه دارد.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا به‌دنبال تحریم فلز در ایران بود، خاطرنشان کرد: با توجه به بنیه قوی ایران در این حوزه خوشبختانه هیچ مشکلی برای صنایع کشور از این ناحیه ایجاد نشد.

وی در بخشی از سخنان خود به ادغام چندین بانک در بانک سپه اشاره و خاطرنشان کرد: ادغام بانک‌ها توسط نیروهای مسلح، اقدام انقلابی و بسیار مهمی بود. اگرچه این بنگاه‌های اقتصادی از شرایط بسیار خوبی برخوردار بودند و تنها یکی از بانک‌های نیروهای مسلح شرایط خوبی نداشت.

معاون اول رییس‌جمهور یادآور شد: با ادغام این بانک‌ها تا حد زیادی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مشتریان و سهامداران بانک‌ها کاسته شد.

وی از سمنان به عنوان یکی از استان‌های استراتژیک کشور نام برد و ادامه داد: این استان دارای ذخایر معدنی خوبی است، ضمن اینکه در کشاورزی نیز ظرفیت بالایی دارد.

جهانگیری از مردم این استان به عنوان مردمی سخت‌کوش نام برد و گفت: این استان نیروهای انسانی و شخصیت‌های ملی برجسته‌ای در دامان خود پرورش داده که دکتر روحانی یکی از آنها است و ما افتخار می کنیم که در کنار یک سمنانی خدمت می کنیم.