حضور آیت الله لاریجانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام راحل
حضور آیت الله لاریجانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام راحل

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  آیت الله صادق آملی لاریجانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: قوه قضائیهبخشی از حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و بخش تأثیرگذار است و این نظام، نظام یکتایی است و با معماری امام راحل در زمانه ما به عنوان روش جدید […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  آیت الله صادق آملی لاریجانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: قوه قضائیهبخشی از حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و بخش تأثیرگذار است و این نظام، نظام یکتایی است و با معماری امام راحل در زمانه ما به عنوان روش جدید در حکمرانی و با خون فشانی شهدا تأسیس شد.

وی افزود: تعداد قضاتی که در دستگاه قضائی در اول انقلاب مشغول به کار بودند و با تعدادی که الان مشغولند قابل مقایسه نیست. در ابتدا تعداد قضات هفت هزار و خرده‌ای بود و امروز با وجود اینکه ۴، ۵ هزار قاضی از قوه رفتند ولی امروز ۱۲ هزار قاضی در دستگاه قضائی مشغول به کارند.

آملی لاریجانی افزود: ما خوشحالیم که در ۴۰ سالگی نظام، دستگاه قضائی با قضات شجاع و متدین رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در قوه را با سرعت و دقت انجام می‌دهد. البته کاستی‌هایی داریم و تلاش می‌کنیم این کاستی‌ها برطرف شود.

وی افزود: در چهل سالگی باید توجه کنیم پیشرفت‌های عظیمی که در این سال‌ها واقع شده و خدماتی که جمهوری اسلامی داشته نباید دستخوش تبلیغات سو دشمنان قرار بگیرد. امروز جوانان و دانشمندان و پزشکان در مسیر خودباوری کارهای عظیمی کردند که موجب افتخار کشور است و ما مفتخریم که کارهای ارزشمندی در این مسیر انجام شده است.

رئیس قوه قضائیه افزود: قوه قضائیه در سیر تکاملی بوده است و از لحاظ کیفی هم فعالیت‌های زیادی انجام شده است و در بخش رسیدگی به پرونده‌ها امروز بیش از شانزده هزار پرونده مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و به لحاظ امور دیگر از جمله فعالیت‌های سازمان‌های تابعه قوه قضائیه هم شاهد توسعه فعالیت‌ها و تسهیل امور مردم هستیم.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: جذب قاضی کار آسانی نیست و طی کردن مراحل جذب کار دشواری است و این کار یک بخش کمی در قوه قضائیه است و از نظر کیفی بر روی جذب قاضی کار زیادی شده است زیرا به نظر ما تحقق عدالت در نظام جمهوری اسلامی با تکامل منابع قوه قضائیه قابل تحقق است.

وی گفت: نیروهایی که متولی کار در قوه قضائیه هستند عدالت را پیگیری می‌کنند زیرا در غیر این صورت کار زمین می‌ماند. فناوری‌های نوین که در قوه قضائیه به کار گرفته شده است کار عدالت را محقق کرده است و مراجعه مردم را تسهیل کرده است.

آملی لاریجانی افزود: هم گام با سیر تکاملی جمهوری اسلامی و پیشرفت‌های که در طول زمان صورت گرفته است دستگاه قضائی هم پیشرفت کرده است. پیشرفت‌های نظام جمهوری اسلامی نباید دستخوش سیاه نمایی و ضد انقلاب بیرونی و تهاجم‌های داخلی قرار بگیرد و نباید خدمات دیده نشود. امام راحل راه خود باوری و اتکای به خود را به ما نشان داد.

وی دررابطه با اهمیت حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: ما انتظار داریم در یوم الله ۲۲ بهمن مردم حیله‌های دشمن را خنثی کنند و امریکایی‌ها ادعا کردند که نظام جمهوری اسلامی چهل سالگی را نمی بیند و امروز ما اعلام می‌کنیم که این ملت مسیر خود را ادامه می‌دهد و ملت شریف و غیور ایران هیچ گاه تسلیم خواسته دشمن نخواهد شد و مردم از پیر و جوان و بزرگسال و از مسئول و غیر مسئول در این راهپیمایی شرکت می‌کنند و عملیات روانی دشمن را خنثی می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه در رابطه با پیش شرط‌های جدید اتحادیه اروپا گفت: من قبلاً و در صحبت‌های روز گذشته مطلب را عرض کردم البته بنده هنوز متن آن را نخوانده‌ام و بنا بر گزارش‌های رسیده آنها شرط‌هایی را مطرح کرده‌اند که ملت و دولت ایران این شرط‌ها را نمی‌پذیرد و آنها باید به شرط‌های خود در برجام عمل کنند و نیازی به شروط جدید نیست.