جمهوری اسلامی سومین حکومت اسلامی در طول تاریخ است
جمهوری اسلامی سومین حکومت اسلامی در طول تاریخ است

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  و به نقل از موج احمد سالک اظهار داشت: پس از مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) ، بزرگان و صالحان تلاش بسیاری برای برقرای یک حکومت اسلامی انجام دادند که به دلیل توطئه های بدخواهان و ظالمان و طاغوتیان، بخش مهمی از این تلاش ها به نتیجه نرسید. وی افزود: تا پیش از انقلاب بهمن […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  و به نقل از موج احمد سالک اظهار داشت: پس از مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) ، بزرگان و صالحان تلاش بسیاری برای برقرای یک حکومت اسلامی انجام دادند که به دلیل توطئه های بدخواهان و ظالمان و طاغوتیان، بخش مهمی از این تلاش ها به نتیجه نرسید.

وی افزود: تا پیش از انقلاب بهمن ۵۷ ملت ایران، دو حکومت اسلامی در طول تاریخ بیشتر نداشتیم. حکومت نخست مربوط به دوره پربرکت رسول الله (ص) و دوره دوم مربوط به حکومت پنج ساله امیرالموئمنین علی (ع) است.

نماینده اصفهان در مجلس تصریح کرد: پس از شهادت حضرت امیر (ع) ، ائمه اطهار تلاش بسیاری داشتند تا حکومت اسلامی برقرار کنند، اما به دلیل ناآگاهی مردم و وجود حاکمان ظالم و مستبد و خودخواه، به نتیجه نرسیدند و ائمه اطهار (ع) و صالحان در طول تاریخ در این راه به شهادت رسیدند.

امام خمینی (ره) با الهام گرفتن از نهضت عاشورای حسینی پرچم قیام را برافراشت

سالک گفت: پس از دو هزار و پانصد سال حکومت ستمشاهی در ایران، امام خمینی (ره) که از نسل پاکان و صالحان بود، با الهام گرفتن از نهضت عاشورای حسینی (ع) مردم را دعوت به قیام کرد و با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در جامعه، مردم ما یک به یک به صفوف مبارزه پیوستند و دو هزار و پانصد سال حکومت شاهنشاهی و استبداد را در ایران سرنگون کردند.

وی افزود: با سرنگونی حکومت طاغوت، سومین حکومت اسلامی در جهان پایه ریزی شد. این حکومت مبتنی بر تعالیم و احکام دین مبین اسلام و آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) و در نظر گرفتن رای و نظر مردم مستقر شد و دستاوردهای بسیار بزرگی طی چهل سال اخیر داشته است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی که در همان شعار اصلی انقلاب نهفته بود، عبارت است از استقلال و آزادی و استقرار یک نظام اسلامی مبتنی بر رای مردم.

سالک ادامه داد: دستاوردهای بزرگ دیگری نیز این انقلاب داشته است که از جمله آنها می توان به عزتمندی و سربلندی مردم اشاره کرد. به طور قطع نقش مردم در اداره کشور انکار ناپذیر است و هیچ یک از کشورهای منطقه دارای حکومتی نیستند که مردم آنها نقش آفرین باشند.

اکثر کشورهای به ظاهر اسلامی منطقه به رای مردم اهمیت نمی دهند

وی بیان داشت: امروز اکثریت مطلق کشورهای منطقه اگر چه به ظاهر نام اسلامی را یدک می کشند، اما اهمیتی به احکام دینی و مردم نمی دهند. به نحوی که برگزاری انتخابات در بسیاری از کشورهای همسایه امری ناممکن است و حکومت های به ظاهر اسلامی حتی اجازه انتخاب مدیران درجه سه را هم به مردم نمی دهند.

نماینده اصفهان در مجلس افزود: این در حالی است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به طور میانگین هر سال یک انتخابات برگزار کرده ایم و مردم ضمن اینکه در بیان نظرات و دیدگاه های خود آزاد هستند، می توانند تمام مقامات عالی رتبه کشور را انتخاب کرده و در کوچک ترین تصمیم گیری ها نیز مشارکت کنند.

سالک تاکید کرد: دشمنان اسلام و انقلاب تلاش بسیاری برای ضربه زدن به ملت ایران در دستور کار دارند و این توطئه ها هر روز افزایش می یابد. بنابراین اگر می خواهیم عزت و سربلندی خود را حفظ کنیم، باید همچون دوران دفاع مقدس، حامی انقلاب و نظام و ولایت باشیم.

مردم فردا پاسخ یاوه گویی ترامپ و ایادی داخلی دشمن را می دهند

وی با اشاره به در پیش بودن یوم الله ۲۲ بهمن نیز گفت: امسال تمام جهانیان چشم به مردم ایران دوخته اند و می خواهند بدانند تحریم های گسترده و ظالمانه ترامپ علیه ملت ایران، چه تاثیری داشته است. لذا همه باید با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ، بار دیگر ایستادگی و استقامت خود را در راه دفاع از اصول و ارزش های اسلام و انقلاب به اثبات برسانیم.

سالک تاکید کرد: به طور قطع مردم ما با بصیرت و آگاه هستند و فردا با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بار دیگر پاسخ دشمنان خارجی و بدخواهان و یاوه گویان داخلی را خواهند داد.

وی در پایان تاکید کرد: امثال ترامپ و جان بولتون و مایک پمپئو و براندازان و … که ادعا می کردند، جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را نخواهد دید، فردا تلویزیون های خود را روشن کنند و ببینند که این مردم چگونه بزرگ ترین رویداد تاریخی جهان اسلام را جشن می گیرند.