توسعه متوازن و افزایش اشتغالزایی با توسعه صنعت پتروشیمی
توسعه متوازن و افزایش اشتغالزایی با توسعه صنعت پتروشیمی

آینده اقتصاد کشور با توجه به ارزش آفرین بودن صنعت پتروشیمی و تاثیری که روی درآمدهای اقتصادی می گذارد تضمین خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)مصطفی کواکبیان رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس  گفت: صنعت پتروشیمی با توجه به کارکردهای تاثیرگذار خود در اقتصاد و صنعت ایران می تواند یکی ازعوامل […]

آینده اقتصاد کشور با توجه به ارزش آفرین بودن صنعت پتروشیمی و تاثیری که روی درآمدهای اقتصادی می گذارد تضمین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)مصطفی کواکبیان رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس  گفت: صنعت پتروشیمی با توجه به کارکردهای تاثیرگذار خود در اقتصاد و صنعت ایران می تواند یکی ازعوامل تضمین کننده آینده اقتصاد کشورمان باشد.

این نماینده مجلس کواکبیان  با بیان این که صنعت پتروشیمی، صنعتی پویا و دارای توجیه اقتصادی است، اظهارکرد: وزارت نفت برای توسعه این صنعت مردمی و دانش بنیان، به ویژه در حوزه پایین دست، تلاش‌های فراوانی انجام داده است و تکمیل زنجیره ارزش می تواند روند توسعه کشور را شتاب بخشد.

وی ادامه داد: یکی از صنایعی که در زمینه جذب سرمایه خارجی اولویت دارد، صنعت پتروشیمی کشور است و دیپلماسی انرژی و همکاری دولت و مجلس می تواند مسیر جذب سرمایه گذاری های جدید خارجی را در این صنعت رو به رشد تسهیل کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات کالاها و خدمات، جذب سرمایه خارجی و انتقال فناوری‌های پیشرفته در کنار تلاش برای ارزش افزوده بیشتر از اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه های تخصصی به شمار می رود و ایران پلاست نیز می تواند فرصتی برای ارائه توانمندی های صنایع بالادستی و پایین دستی پلیمری باشد.

وی تصریح کرد: توسعه متوازن و افزایش اشتغالزایی در کشور با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، از مهمترین اهداف توسعه در ایران است و صنعت پتروشیمی ایران در این هدفگذاری می تواند بیش از سایر صنایع نقش آفرینی کند.