تمجید سازمان بهداشت جهانی از ایران برای مبارزه با کرونا
تمجید سازمان بهداشت جهانی از ایران برای مبارزه با کرونا

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از تلاش‌های ایران برای مقابله با ویروس کرونا علی‌رغم مشکلات موجود تمجید کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از شبکه خبری الجزیره، تلاش‌های ایران برای مبارزه با ویروس کرونا علی‌رغم مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا، تحسین «تدروس آدانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی را برانگیخته است. مدیرکل سازمان […]

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از تلاش‌های ایران برای مقابله با ویروس کرونا علی‌رغم مشکلات موجود تمجید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از شبکه خبری الجزیره، تلاش‌های ایران برای مبارزه با ویروس کرونا علی‌رغم مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا، تحسین «تدروس آدانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی را برانگیخته است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه در یک نشست خبری در مقر اصلی این سازمان در ژنو سوئیس، درباره جدیت ایران در مبارزه با ویروس کرونا گفت: «ایران با وجود کمبود تجهیزات لازم، حداکثر تلاش خود را برای مقابله با ویروس کرونا انجام می‌دهد.»

در حالی که ایران نیز طی هفته‌های اخیر مانند بسیاری از کشورهای منطقه و جهان درگیر مبارزه با ویروس کرونا بوده است، تحریم‌های یکجانبه آمریکا که ارسال دارو و اقلام پزشکی به ایران را به‌شدت دشوار کرده است، به کُند شدن فرآیند مهار ویروس کرونا در ایران منجر شده است.

آمریکا چندی پیش با همکاری سوئیس یک کانال مالی ویژه را با تبلیغات فراوان برای تسهیل ارسال دارو و اقلام بشردوستانه به ایران راه‌اندازی کرد، اما به گفته مقامات جمهوری اسلامی ایران، این کانال مالی به دلیل محدودیت‌های سنگین ناشی از تحریم‌هایی که خود آمریکا وضع کرده است، عملاً کارآیی خاصی ندارد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه هیچ مشکلی برای ارسال دارو به ایران وجود ندارد، گفت: «آنها اعلام کنند که تمام راهها برای ارسال اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر اقلام موردنیاز باز است و اعلام کنند که از کجا و چگونه می‌توان بدون هیچ مانعی این اقلام را وارد کرد. متأسفانه آنها فقط شعار داده‌اند و با اینکه ادعا می‌کنند که اقلام دارویی جزو تحریم نیست، اما عملاً راه را بسته‌اند و همین کانال مالی سوئیس را که باز کرده‌اند نیز منابعش محدود است.»

  • منبع خبر : تسنیم