تعمیرات اساسی پیش‌بینی نشده پتروشیمی کارون با موفقیت پایان یافت
تعمیرات اساسی پیش‌بینی نشده پتروشیمی کارون با موفقیت پایان یافت

بر اساس اعلام سرپرست مجتمع پتروشیمی کارون، در این تعمیرات که در مدت بیست روز انجام شد، فعالیت‌های گسترده‌ای از جمله تعویض ۳ مبدل مهم که گلوگاه واحد بوده و مستقیما به افزیش ظرفیت تولید ارتباط دارند، انجام شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی کارون رفع […]

بر اساس اعلام سرپرست مجتمع پتروشیمی کارون، در این تعمیرات که در مدت بیست روز انجام شد، فعالیت‌های گسترده‌ای از جمله تعویض ۳ مبدل مهم که گلوگاه واحد بوده و مستقیما به افزیش ظرفیت تولید ارتباط دارند، انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی کارون رفع مشکلات اساسی کمپرسور هیدروژن برای اولین بار، تعویض packing های کالم C-37101 مربوط به سیستم ESP کوره زباله سوز (جهت بهبود شرایط محیط زیست) و ….از دیگر اقدامات انجام شده در این تعمیرات اساسی بود.

یکی از نکات حائز اهمیت این تعمیرات، تامین بخش عمده ای از تجهیرات و قطعات تعویض شده از محصولات تولید داخل بود.

همچنین قطعات تعویض شده توسط کارشناسان این مجتمع مهندسی معکوس شده و جهت ساخت به شرکتهای ایرانی سفارش داده شده است.

این تعمیرات اساسی یکی از بهترین اورهال های انجام شده در این مجتمع بوده و واحدها در حال راه اندازی و در سرویس قرارگرفتن هستند.

گفتنی است، شرکت پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه است و در سال ۱۳۸۱ تاسیس و در اسفند ماه ۱۳۸۷ به دست وزیر وقت نفت رسماً افتتاح شد.

پتروشیمی کارون با استفاده از گازهای کلر، منواکسیدکربن، هیدروژن و نیز تولوئن و اسید نیتریک قادر است انواع محصولات پایه‌ای و اصلی پتروشیمی را شامل انواع ایزوسیانات چ‌ها که دارای ارزش افزوده بالاتر بوده با کیفیت بالا تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند و پتروشیمی فن آوران یکی از تامین کننده های اصلی خوراک پتروشیمی کارون به شمار می رود.

منبع:پتروشیمی کارون