تشریح جزئیات برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی با روسای تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کشور
تشریح جزئیات برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی با روسای تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کشور

نخستین نشست هم‌اندیشی معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با روسای تشکل‌های صنفی حمل‌ونقلی کشور در راستای تعامل و توسعه روابط فی‌مابین در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idava)و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی،نخستین نشست هم‌اندیشی و گفتگو با تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کشور به میزبانی شهرام […]

نخستین نشست هم‌اندیشی معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با روسای تشکل‌های صنفی حمل‌ونقلی کشور در راستای تعامل و توسعه روابط فی‌مابین در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idava)و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی،نخستین نشست هم‌اندیشی و گفتگو با تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کشور به میزبانی شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با دعوت از ۲۳ تن از روسای تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کشور و با حضور مدیران کل این معاونت در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم به روسای انجمن‌ها و تشکل‌های حمل‌ونقلی حاضر در جلسه، این تشکل‌ها را منشأ خیر و وقوع اتفاقات بزرگ در صنعت حمل‌ونقل کشور خواند و نسبت به انجام صادقانه وظایف قانونی خویش به‌علاوه ارائه خدمات شایسته به تشکل‌های حمل‌ونقلی ابراز امیدواری کرد.

آدم نژاد خاطرنشان کرد: معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی وظیفه خویش می‌داند تمام موارد مورد نظر صنف حمل‌ونقل را بر اساس وظایف قانونی و رعایت مسئولیت اجتماعی خویش پیگیری کند.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی بر پیگیری دو نکته مورد نظر مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد و گفت: ایشان معتقد است باید از تعدد بخش‌نامه‌های غیرضروری کاسته شود و موضوعات تأثیرگذار بر بخش خصوصی و حوزه حمل‌ونقل با نگاه همکاری و هم‌افزایی از سوی شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه موردتوجه باشد و مشارکت حداکثری تشکل‌های صنفی نیز باید مدنظر قرار گیرد.

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی مباحث مربوط به تحریم‌های ظالمانه علیه نظام، ملت شریف ایران و مشکلات اقتصادی را مباحثی مفصل با قابلیت تحلیل و پردازش داده‌های اطلاعاتی اقتصاد دانست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش بسیار مهم حمل‌ونقل در اقتصاد، اشتغال و گردش مالی سالانه کشور بیان داشت: حمل‌ونقل در رشد و توسعه اقتصادی و داشتن نقش اساسی در فرآیند لجستیکی و توزیع کالا و مسافر، همواره در برنامه‌های کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر بر روی افزایش سهم حمل‌ونقل در رشد اقتصادی کشور هدف‌گذاری شود، انتظار می‌رود در برنامه‌های آتی، قوانین و بودجه‌های سنواتی نیز نگاه ویژه‌ای به حمل‌ونقل صورت گیرد. از طرف دیگر با نگاهی به نقش مثبت و قابل‌توجه حمل‌ونقل در رشد اقتصادی می‌توان پی برد که بخش خصوصی دوشادوش وزارت راه و شهرسازی و با همکاری یکدیگر باعث خلق این وضعیت شده‌اند و این موضوع بیانگر آن است که باید وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی مرتبط، بیش‌ازپیش همدلی و اتحاد داشته باشد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در ادامه جلسه ضمن استماع و توجه به مشکلات و دغدغه‌های روسای تشکل‌های حمل‌ونقل تأکید کرد: معاونت حمل‌ونقل در جهت پیاده‌سازی حداکثری نقطه نظرات مطرح‌شده در این جلسه، تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

در پایان شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ضمن تقدیر و تشکر از حضور تمامی حاضران در جلسه این نوید را داد که جلسات هم‌اندیشی بعدی با حضور مسئولانی از دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه حمل‌‌ونقل، لجستیک و ترانزیت باهدف برقراری ارتباط نزدیک و استماع گزارش‌های هر یک از تشکل‌های حمل‌ونقل از سوی دستگاه‌های دست‌اندرکار برگزار خواهد شد.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی