تخت‌روانچی: آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند
تخت‌روانچی: آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند

سفیر و نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک با اشاره به تأثیر تحریم‌های آمریکا بر تلاش‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ایران، خواستار لغو این تحریم‌ها شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «مجید تخت‌ روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل متحد در […]

سفیر و نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک با اشاره به تأثیر تحریم‌های آمریکا بر تلاش‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ایران، خواستار لغو این تحریم‌ها شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «مجید تخت‌ روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل متحد در نیویورک در صفحه توئیترش نوشت: «شب گذشته از تهران به نیویورک بازگشتم. مردم و دولت ایران برای مقابله با کووید-۱۹ سخت در تلاشند، ولی تحریم‌های آمریکا در مسیر تلاش‌های آنها مانع ایجاد می‌کند.

وی افزود: زمان آن فرا رسیده که آمریکا از سیاسی کردن تلاش‌‌های بشردوستانه دست برداشته و تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را لغو کند.

تخت‌روانچی یادآور شد: بحران‌های بین‌المللی نیازمند تلاش‌های واقعی بین‌المللی است.

 به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز پنجشنبه ۲۲ اسفند ماه در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل که رونوشت آن برای روسای سازمان‌های بین‌المللی و وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد، بر ضرورت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید کرد.

  • منبع خبر : فارس