تاکید اتحادیه اروپا و سازمان ملل برای همکاری با دولت جدید افغانستان
تاکید اتحادیه اروپا و سازمان ملل برای همکاری با دولت جدید افغانستان

اتحادیه اروپا و سازمان ملل با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای برای همکاری با دولت جدید افغانستان اعلام آمادگی کردند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، پس از اعلام پیروزی «اشرف غنی» در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با غنی نتیجه انتخابات را به وی تبریک گفت. […]

اتحادیه اروپا و سازمان ملل با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای برای همکاری با دولت جدید افغانستان اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، پس از اعلام پیروزی «اشرف غنی» در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با غنی نتیجه انتخابات را به وی تبریک گفت.

در این تماس بورل تاکید کرد که اتحادیه اروپا همیشه از چارچوب قانون اساسی افغانستان حمایت کرده و بنابراین این اتحادیه به دنبال کار کردن با دولت جدید افغانستان به ریاست اشرف غنی است.

براساس بیانیه منتشر شده توسط اتحادیه اروپا، بورل تاکید کرد: « تضمین اتحاد در حمایت از روند صلح فراگیر اولویت کنونی است؛ اتحادیه اروپا آماده پشتیبانی از روند صلح می‌باشد و این فرصت نباید از دست برود.»

از سوی دیگر نیز دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به «یوناما» نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این سازمان از دولت آینده افغانستان استقبال کرده و آماده همکاری با آن است.

این در حالی است که «عبدالله عبدالله» رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» با جعلی خواندن نتیجه انتخابات خود را پیروز دانسته و از تشکیل یک دولت فراگیر خبر می‌دهد.

  • منبع خبر : تسنیم