تازه‌ترین اخبار از زلزله مسجدسلیمان| ‌یک کشته و۶۴ زخمی تاکنون/ خسارت به ۱۶۵ واحد مسکونی/ تأسیسات نفتی در امان ماند‌‌
تازه‌ترین اخبار از زلزله مسجدسلیمان| ‌یک کشته و۶۴ زخمی تاکنون/ خسارت به ۱۶۵ واحد مسکونی/ تأسیسات نفتی در امان ماند‌‌

 زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷کیلومتری زمین حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)  زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵٫۷ ریشتر در عمق ۱۷کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند. گزارش مقدماتی زمین‌لرزه بزرگی: ۵٫۷ محل وقوع: استان خوزستان ــ حوالی مسجدسلیمان تاریخ و زمان وقوع به‌وقت محلی: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۱۱:۳۰:۳۳ طول […]

 زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷کیلومتری زمین حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)  زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵٫۷ ریشتر در عمق ۱۷کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۵٫۷
محل وقوع: استان خوزستان ــ حوالی مسجدسلیمان
تاریخ و زمان وقوع به‌وقت محلی: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۱۱:۳۰:۳۳
طول جغرافیایی: ۴۹٫۵
عرض جغرافیایی: ۳۱٫۹۵
عمق زمین‌لرزه: ۱۷ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۱۹کیلومتری مسجدسلیمان (خوزستان)
۲۹کیلومتری قلعه‌خواجه (خوزستان)
۳۷کیلومتری ایذه (خوزستان)

نزدیکترین مراکز استان:
۱۰۴کیلومتری اهواز
۱۳۴کیلومتری شهرکرد.

این زمین‌لرزه شدید در لرستان و اصفهان، شهرکرد، ایلام، بوشهر، همدان، یاسوج، کرمانشاه و شیراز نیز احساس شده است.

براساس گفته حاجی‌زاده مدیر‌کل مدیریت بحران خوزستان این زلزله  بین ایذه و مسجد سلیمان رخ داده است و گروه‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند و ستاد مدیریت بحران و گروه‌های امداد و نجات استان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

 

 

دقایقی پیش پس‌لرزه ۴ ریشتری در خوزستان به وقوع پیوست که مشخصات آن به شرح ذیل است:

بزرگی: ۴
محل وقوع: استان خوزستان – حوالی مسجد سلیمان
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۱۱:۴۹:۰۳
طول جغرافیایی: ۴۹٫۵
عرض جغرافیایی: ۳۱٫۹
عمق زمین‌لرزه: ۲۰ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۱۹کیلومتری مسجدسلیمان (خوزستان)
۳۴کیلومتری قلعه‌خواجه (خوزستان)
۳۵کیلومتری ایذه (خوزستان)

نزدیکترین مراکز استان:
۱۰۰ کیلومتری اهواز
۱۳۶ کیلومتری شهرکرد

برخی منابع محلی مسجدسلیمان از خسارات به منازل مسکونی خبر می‌دهند.

براساس این گزارش استانداری خوزستان از اعزام چند بالگرد برای بررسی خسارت‌های زمین‌لرزه به کانون زلزله در مسجدسلیمان خبر داد.

 

لحظاتی پیش پس‌لرزه‌ای نسبتاً قوی مجدداً شهرستان مسجد سلیمان در استان خوزستان را لرزاند و مردم را به خیابان‌ها کشاند. تاکنون ۵ زمین لرزه در حوالی مسجد سلیمان در استان خوزستان گزارش شده است. جزئیات این پس‌لرزه نیز به شرح ذیل است:

بزرگی: ۴٫۷
‌زمان: ۱۱:۵۶:۲۰
طول جغرافیایی: ۴۹٫۴۲۵
عرض جغرافیایی: ۳۱٫۹۲۴
عمق: ۱۸

 

همچنین برق مناطق مختلف مسجدسلیمان‌ بر اثر تخریب‌ تأسیسات توزیع‌ نیرو آسیب دیده و در برخی مناطق آنتن‌دهی تلفن همراه مختل شده است.

زلزله ۵٫۷ریشتری به شبکه فشار متوسط شهرستان مسجدسلیمان نیز آسیب وارد کرد. در پی این خبر سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان اعلام کرده به‌دلیل ریزش ساختمان‌ها به‌روی شبکه فشار متوسط منطقه بخشی از خطوط برق‌رسانی و فیدرها دچار مشکل شده است و در حال حاضر هفت فیدر از میان ۲۸ فیدر توزیع برق منطقه با قطعی روبه‌رو شده است که تیم‌های عملیاتی مجموعه به‌منظور رفع مشکل رخ‌داده به محل اعزام شدند و در حال برطرف کردن قطعی برق رخ‌داده هستند.

روابط عمومی شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب نیز در خبری اعلام کرد که خسارتی به تأسیسات نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از وقوع زلزله امروز خوزستان گزارش نشده است با این حال تیم‌های ارزیاب برای بررسی‌های بیشتر به محل تأسیسات اعزام شده‌اند.

تاکنون یک‌مرد میان‌سال بر اثر زمین‌‌لرزه جان خود را از دست‌ داده است. ترس هنگام وقوع زلزله علت فوت این شخص اعلام شده است.

همچنین فرماندار مسجدسلیمان در گفت‌وگو با تسنیم آمار زخمی‌های حاصل از این زلزله را تاکنون ۲۰ نفر اعلام کرده است.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر خوزستان در گفت‌وگو با تسنیم از اعزام تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خوزستان با یک فروند بالگرد برای ارزیابی هوایی به مسجدسلیمان خبر داد.

براساس این گزارش، در پی زلزله‌های پیش از ظهر امروز مسجدسلیمان در برخی محورهای مواصلاتی این شهرستان ریزش‌ کوه گزارش شده است.

مسعود انصاریان مدیر‌کل بنیاد مسکن خوزستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در پی وقوع زلزله ۵٫۷ریشتری در ایذه، مسجدسلیمان، باغملک و اندیکا مدیران بنیاد مسکن این چهار شهر به‌همراه گروه‌های ارزیابی تخصصی تعیین  خسارت مناطق مسکونی روستایی و شهری اعزام شدند.

وی همچنین از اعزام کارشناسان معاونت‌ بازسازی و مسکن روستایی از اهواز به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: همچنان در حال بررسی میزان خسارات واردشده هستیم و آمار دقیق را بلافاصله پس از دریافت گزارش کامل اعلام می‌کنیم.

منبع کلیپ:تسنیم

قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در خبری اعلام کرد: وقوع زلزله در حوالی مسجدسلیمان، خسارتی به واحدهای عملیاتی و تأسیسات نفت و گاز این شرکت وارد نکرده است و فعالیت‌های عملیاتی بدون وقفه ادامه دارد.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان در خبری اظهار داشت: در زلزله صبح امروز مسجدسلیمان دو بخش بیمارستان نفت دچار ریزش شد که برای حفظ جان بیماران بیمارستان تخلیه شد.

براساس تاز‌ه‌ترین اخبار، ‌علی سرمست رئیس شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان با اعلام آخرین تعداد مجروحان زلزله در این شهرستان اظهار داشت: در زلزله امروز شهرستان مسجدسلیمان ۳۷ نفر مجروح شده‌اند‌.

وی افزود: خوشبختانه مجروحیت ۳۵ نفر از این هموطنان جزیی بود و به‌صورت سرپایی مداوا شدند.

جبار کریمی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مسجدسلیمان  نیز با ابراز اینکه در پی وقوع زلزله تا کنون به ۱۶۵ واحد مسکونی در شهر مسجدسلیمان خسارت وارد شد، اظهار داشت: بر اساس ارزیابی اولیه از این ۱۶۵ واحد مسکونی ۶۵ واحد از ۲۰ تا ۵۰ درصد دچار تخریب شدند. همچنین یکصد واحد مسکونی دیگر نیز دچار ترک‌خوردگی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان دقایقی پیش در خبری اعلام کرد: تعداد مصدومان زمین‌لرزه مسجدسلیمان به ۵۱ تن رسید که بیشتر این مصدومان به‌صورت سرپایی درمان شدند.

 

جزئیات خبر درحال تکمیل ………