بهره‎برداری از نیروگاه ۴۴ کیلو واتی فتوولتاییک سروستان و سعادت‎آباد
بهره‎برداری از نیروگاه ۴۴ کیلو واتی فتوولتاییک سروستان و سعادت‎آباد

نیروگاه ۴۴ کیلو واتی فتوولتاییک(خورشیدی) سروستان و سعادت‎آباد با هدف کاهش سالیانه ۶۲ تن گاز گلخانه‎ای دی‎اکسیدکربن (co۲) و دیگر آلاینده های زیست محیطی ، توسط شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به بهره‎برداری رسید. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از روابط عمومی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، […]

نیروگاه ۴۴ کیلو واتی فتوولتاییک(خورشیدی) سروستان و سعادت‎آباد با هدف کاهش سالیانه ۶۲ تن گاز گلخانه‎ای دی‎اکسیدکربن (co۲) و دیگر آلاینده های زیست محیطی ، توسط شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به بهره‎برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از روابط عمومی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیرعامل این شرکت، گفت: عملیات اجرایی نیروگاه ۴۴ کیلوواتی فتوولتاییک با هدف تولید سالیانه ۸۵ هزار و ۳۶۸ کیلو وات ساعت برق از فروردین ماه سال جاری در منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‎آباد آغاز شد و اواخر تیر ماه به بهره برداری رسید.
حمید ایزدی با اشاره به تابش مناسب آفتاب در منطقه سروستان و سعادت‎آباد، افزود: نیروگاه فتوولتاییک ۴۴ کیلو واتی سروستان و سعادت‎آباد دارای ۱۲۰ عدد پنل خورشیدی ۳۷۰ کیلوواتی است که در قالب هشت ردیف پانزده‎تایی نصب شده است و سالیانه بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال صرفه جویی و کاهش هزینه برقی مصرفی را برای این شرکت به دنبال دارد.
وی، ادامه داد: سیستم خروجی این سامانه دارای ولتاژ ۵۵۱ ولت و جریان دی سی(DC) ۷۴ آمپر است که جهت تبدیل به ولتاژ و جریان متناوب و اتصال آن به شبکه ۴۰۰ ولت از دو دستگاه اینورتر ۲۰ کیلوواتی استفاده شده است.


مهندس ایزدی با اشاره به اینکه این پروژه با تلاش کارشناسان اداره برنامه ریزی و مدیریت انرژی زاگرس جنوبی اجرا شده است، یادآور شد: از دیگر اهداف اجرای این پروژه، رعایت ضوابط پدافند غیر‎عامل و همچنین سهم ۲۰ درصدی مصرف انرژی ساختمان های اداری از محل انرژی های پاک و تجدیدپذیر است.
وی، با اشاره به اهمیت مصرف بهینه انرژی و ضرورت استفاده از انرژی های پاک، گفت: اداره برنامه ریزی و مدیریت انرژی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، پروژه های متعددی را در این راستا اجرا کرده است که می توان به ممیزی فنی انرژی، پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی ISO 50001، هوشمند سازی ساختمان ستاد این شرکت در شیراز، نصب درایو بر روی الکتروموتور های مناطق عملیاتی، جایگزینی روشنایی های LED، نصب آبگرمکن های خورشیدی و برگزاری دوره های آموزشی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، ادامه داد: نفت و گاز زاگرس جنوبی اولین شرکت پیشگام در استقرار سیستم مدیریت انرژی در سطح شرکت ملی نفت است که برای نخستین بار موفق شد اولین جایزه بین المللی مدیریت انرژی UNIDO را در سال ۲۰۱۷ برای کشورمان کسب کند.
وی، در پایان گفت: اداره برنامه ریزی و مدیریت انرژی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در نظر دارد در راستای تحقق خط مشی سیستم مدیریت انرژی، پروژه های مشابه‎ای را با ظرفیت های بیشتر در سایر مناطق عملیاتی این شرکت اجرا کند.

  • منبع خبر : شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی