ايمن سازي ۴ خط  از خطوط لوله ي نفت و گاز مارون آغاز شد
ايمن سازي ۴ خط  از خطوط لوله ي نفت و گاز مارون آغاز شد

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون از آغاز ايمن سازي ۴ خط مهم از خطوط لوله اين شركت  در راستاي افزايش ضريب ايمني و پيشگيري از ريسك نشت اين خطوط خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز مارون، حميد كاويان […]

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون از آغاز ايمن سازي ۴ خط مهم از خطوط لوله اين شركت  در راستاي افزايش ضريب ايمني و پيشگيري از ريسك نشت اين خطوط خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز مارون، حميد كاويان ضمن تقدير از دست اندركاران اين پروژه به ويژه كاركنان بازرسي فني و تعميرات خطوط لوله شركت كه در شرايط سخت گرما و روزه داري ماه مبارك رمضان، در حال راهبري اين پروژه هستند، گفت: بر اساس گزارش بازرسي فني و خوردگي فلزات دال بر لزوم ايمن سازي ۴ خط از خطوط لوله انتقال نفت و گاز شركت، تصميم بر آن شد تا اقدامات پيشگيرانه را اتخاذ و ايمن سازي اين خطوط را آغاز كنيم تا هيچ نگراني از بابت نا ايمن بودن خطوط و تاسيسات باقي نماند.

وي افزود: عمليات ايمن سازي ۲۳۵۰ متر از خط ۸ اينچ يكي از چاه هاي مخزن خامي مارون با فشار ۱۲۰ بار، ۳۴۰۰متر از خط ۱۲ اينچ گازخروجي و خط ۶ اينچ انتقال مايعات گازي در ايستگاه تقويت فشار گاز مجتمع صنعتي شماره ۵ مارون  و همچنين  خط ۲۰ اينچ انتقال گاز واحدهاي شرق مارون به واحد گاز و گاز مايع ۴۰۰  در دستور كار قرار دارد.

 كاويان به مجموع ۳ هزار و ۵۵۵ متر مكعب خاكبرداري از خطوط مذكور اشاره كرد و يادآور شد: به ترتيب براي خطوط ۸، ۱۲، ۶ و ۲۰ اينچ مذكور، ۶۷۵، ۱۲۰۰، ۱۸۰ و ۱۵۰۰ متر مكعب خاكبرداري انجام شده است و عمليات مقاوم سازي، غلاف گذاري و ساير اقدامات لازم در حال انجام است.

منبع:پایگاه خبری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب