انفجار در پایگاه هوایی روسیه در شبه‌جزیره کریمه+ فیلم
انفجار در پایگاه هوایی روسیه در شبه‌جزیره کریمه+ فیلم
منابع غربی می‌گویند انفجارهایی در یک پایگاه هوایی روسیه واقع در شبه‌جزیره کریمه رخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دیپلماسی ایران(IDVA)،  رسانه‌های محلی بامداد جمعه از وقوع انفجارهای قوی در منطقه «سِواستوپول» واقع در شبه‌جزیره کریمه خبر دادند.

برخی رسانه‌های غربی می‌گویند این انفجارهای مهیب در نزدیکی پایگاه هوایی «بِلبِک» متعلق به روسیه در شمال سِواستوپول رخ داده است.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع خود نوشت که حداقل ۴ انفجار، شهر سِواستوپول را لرزانده و در پایگاه هوایی روسی بلبک اتفاق افتاده است.

فرماندار سِواستوپول به رسانه‌های روسی خبر داد که سامانه‌های پدافند هوایی در پایگاه هوایی بلبک، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را حریم هوایی این پایگاه سرنگون کردند.

این مقام تحت امر دولت روسیه همچنین گفت که این حادثه تلفات یا خسارتی در پی نداشته و تصاویر انفجارها مربوط به پهپاد سرنگون شده است.

دقایقی بعد «اُلکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین اظهار داشت: «هیچ چیز ما را از هدف قرار دادن کریمه و تأسیسات موجود در آن باز نمی‌دارد». رسانه‌ها این اظهارات رزنیکوف را تایید تلویحی بر انجام حمله امشب به پایگاه هوایی روسیه توصیف کردند.

«میخائیلو پودولیاک» مشاور رئیس‌جمهور اوکراین نیز بعد از این حادثه گفت: «می‌توانیم پل کرچ را که روسیه و کریمه را به هم متصل می‌کند، تخریب کنیم. هدف قرار دادن تاسیسات و پل‌های ساخته شده توسط روس‌ها مشروع است».

پیش از این نیز در نهم آگوست ۲۰۲۲، انفجارهایی در فرودگاه نظامی ساکی در غرب کریمه، که توسط روسیه اداره می‌شود، رخ داد. بخش اطلاعات ارتش انگلیس مدعی است در حمله نیروهای اوکراینی به پایگاه روسیه در شبه‌جزیره کریمه، حداقل ۸ جنگنده روسی از بین رفته است.

  • منبع خبر : فارس