به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به قلم امیر کربلایی:بعد از ۴ آبان سال ۱۳۴۳ نامش رسما به عنوان رهبر مخالفان شاه بر سر زبان ها افتاد.نفسش قدسی و کلامش آتشین بود.سخنانش ساختار حاکمیت شاه را به لرزه می انداخت.سخنرانی معروفش که بعد از نام خدا با بیان انا لله وانا الیه راجعون آغاز […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به قلم امیر کربلایی:بعد از ۴ آبان سال ۱۳۴۳ نامش رسما به عنوان رهبر مخالفان شاه بر سر زبان ها افتاد.نفسش قدسی و کلامش آتشین بود.سخنانش ساختار حاکمیت شاه را به لرزه می انداخت.سخنرانی معروفش که بعد از نام خدا با بیان انا لله وانا الیه راجعون آغاز گردید ، هر کلامش به تنهایی حماسه بود. جمعیت به هیجان آمد، گریست و در پس اشک ها جوانه های انقلابی رویید که ۱۴ سال بعد شاهد پیروزیش بودیم.
روح الله الموسوی الخمینی(ره) نام پیرمردی است که او را امام می خواندند.نفس هایش همچون طوفانی ساختار حاکمیت ظالمان را برهم میزد.کلامش نافذ و نگاه هایش عمیق و معنادار بود در عمق تفکرش مسیری را طراحی می کرد که به نتیجه اش مطمئن بود.مرکز حکومتش خانه ای حقیر بود اما تلالو سخنانش ایرانی را بسیج کرد.
با آغاز جنگ تحمیلی همه جوانان به ندای هل من ناصر ینصرنی او لبیک گفتند تا خاتمه تجاوز را با پیروزی رقم بزنند.سخنانش مسیر راه تمام مظلومین جهان گشت تا به فضل الهی آغازگر مسیری باشد که انتهایش تحویل پرچم تشیع به دست صاحب اصلیش حضرت ولی عصر(عج) باشد. اینگونه شد تا همگان بدانند حکومتی اسلامی و انقلابی با پرچم تشیع به پرچمداری پیر جماران شکل گرفته است.کم کم زمان فراق فرا می رسید.مردم باید با زعیم و رهبر خود وداع می کردند.شامگاه ۱۳ خرداد سال ۱۳۶۸ شاید تلخ ترین لحظات عمر حکومتی نوپا بود.انا لله وانا الیه راجعون ترجیع بند خبری بود که در سحرگاه روز ۱۴ خرداد از بخش خبری اشک را بر دل و دیده همگان جاری کرد.
ترس مردم از آینده شرایط را سخت کرده بود .اما این بار ,سیدی از یاران قدیم و جانبازی از دوران گذار انقلاب پرچم را بدوش گرفته و با بهره گیری از نصایح پیرمراد خود این بار را بدوش کشید.
از آن تاریخ چهار دهه می گذرد و امروز شاهد ایرانی پرقدرت ، با صلابت و مقتدر هستیم که در تمام معادلات جهانی حرفی برای گفتن دارد.این مسیر به برکت مجاهدت ها و خون شهدا ادامه خواهد داشت تا هدف پیر جماران در رساندن پرچم تشیع به دست صاحب و مالک اصلیش حضرت ولی عصر(عج) محقق شود ان شالله.

نوشته:امیر کربلایی