اقدامات جدید آمریکا در پایگاه‌های خود در عراق
اقدامات جدید آمریکا در پایگاه‌های خود در عراق

یک منبع امنیتی از اقدامات جدید آمریکا در پایگاه‌های خود در عراق و ارسال قریب‌الوقوع سامانه پدافنی پاتریوت به پایگاه عین الأسد پرده برداشت. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) شبکه سومریه نیوز به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیروهای آمریکا در پایگاه‌های عراق همکاری خود را با شرکت‌های داخلی و طرف‌های […]

یک منبع امنیتی از اقدامات جدید آمریکا در پایگاه‌های خود در عراق و ارسال قریب‌الوقوع سامانه پدافنی پاتریوت به پایگاه عین الأسد پرده برداشت.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) شبکه سومریه نیوز به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیروهای آمریکا در پایگاه‌های عراق همکاری خود را با شرکت‌های داخلی و طرف‌های ارائه دهنده خدمات که عملیات‌های آماده سازی و تجهیزاتی را برای اردوگاه‌های آمریکایی انجام می‌دادند، لغو کردند. نیروهای آمریکایی همچنین بالن‌های نظارتی جدیدی را برافراشته‌اند.

این منبع افزود: سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت نیز در آستانه ورود به عراق و به ویژه پایگاه عین الأسد است، در همین راستا، اقداماتی در داخل این پایگاه در حال انجام بوده که با استقرار این سامانه در عین الأسد در ارتباط است. آمریکایی‌ها همچنین آماده سازی پناهگاه‌ها در داخل این پایگاه را ازسرگرفته‌اند و این روند به شکلی در حال انجام است که نشان نمی‌دهد آنها به خروج از عراق فکر کرده و یا برای آن برنامه ریزی می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: پهپادهای آمریکا بار دیگر پرواز بر فراز سفارت واشنگتن در بغداد و اطراف پایگاه‌های نظامی عراق را که نیروهای آمریکا نیز در آن حضور دارند، از سرگرفته‌اند و انتظار می‌رود که در دوره آتی اقدامات جدیدی مانند لغو حضور نیروهای آمریکا در پایگاه‌های “التاجی” در بغداد و “بلد” در صلاح الدین انجام شود تا بدین واسطه حضور اصلی آن تنها به پایگاه‌های عین الأسد در الانبار، “حریر” در اربیل، فرودگاه بغداد، کاخ‌های ریاست جمهوری در موصل و پایگاه “الحبانیه” در شرق رمادی محدود شود.

در همین حال، یک منبع مسئول در منطقه الخضراء بغداد گفت که واشنگتن به دولت عراق اطلاع داده است که نیروهای آمریکا در عراق تغییراتی را در مواضع، پناهگاه‌ها و حتی اردوگاه‌ها خود ایجاد کرده‌اند. همچنین تغییراتی در وظایف ویژه نیروها و حضور امنیتی صورت گرفته است.

طبق گفته این منبع، نیروهای ایالات متحده با موشک‌های پاتریوت که “به زودی” وارد عراق می‌شود، از خود حفاظت خواهند کرد. واشنگتن همچنین بغداد را در جریان تحولات صورت گرفته میدانی و استقرار نیروهایش در عراق قرار داده است.