احمد خرم: تحریم‌ سفره‌ مردم را کوچک کرده/ بخش زیادی زیرخط فقر مطلق هستند/ دلواپسان منافع ملی را ببینند/ FATF و اینستکس را تخریب نکنند!
احمد خرم: تحریم‌ سفره‌ مردم را کوچک کرده/ بخش زیادی زیرخط فقر مطلق هستند/ دلواپسان منافع ملی را ببینند/ FATF و اینستکس را تخریب نکنند!

  فرافکنی به سبک وزیر راه دولت خاتمی به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از جهان نیوز احمد خرم، وزیر راه و ترابری دولت خاتمی و از تریبون داران جریان اصلاحات که هر از گاهی با گفتگو در روزنامه های زنجیره ای رخ نمایی می کند، به تازگی در گفتگو با روزنامه اصلاح […]

  فرافکنی به سبک وزیر راه دولت خاتمی

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از جهان نیوز احمد خرم، وزیر راه و ترابری دولت خاتمی و از تریبون داران جریان اصلاحات که هر از گاهی با گفتگو در روزنامه های زنجیره ای رخ نمایی می کند، به تازگی در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب همدلی بدون اشاره به جهت گیری دولت مستقر و مجلس طی سال های گذشته، مدعی شده است: «کار به جایی رسیده است که بخش زیادی از مردم زیرخط فقر مطلق و همچنین عده کثیری هم روی خط فقر روزگار سپری می‌‌کنند تا بتوانیم از مخالفان سیاست خارجی کشور بپرسیم، چطور می‌‌توانند با وجود این آمار و ارقام همچنان ساز مخالف را کوک کنند؟» این فعال اصلاح طلب بدون تصور اندک فهمی برای حامیان جریان متبوعش، طوری سخن گفته که گویی امروز روزگار قبل از انتخابات سال ۹۲ است. باید به آقای خرم یادآوری نمود که امروز تیرماه سال ۹۸ است و به فرض صحت موضوعات مدنظر آقای خرم همانند فقر مطلق بسیاری از مردم(!) یا کوچک شدن سفره مردم، این موارد ثمره مستقیم بی تحرکی دولت، تلف شدن وقت کشور و شرطی شدن اقتصاد به پای توافق با کدخدا و اعوان اروپایی‌اش است که همگی با بدعهدی جواب حسن نیت(!) مسئولان مدعی فهم زبان دنیا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم را دادند. حال ظاهرا اصلاح طلبان قصد دارند بدون عذرخواهی از ایجاد این شرایط برای مردم، فرصت باقیمانده را هم با لوایح خطرناک FATF و یا پیشنهادهای تحقیرآمیزی مثل اینستکس بسوزانند.

اظهارات خرم را چندی پیش خود آقای رئیس جمهور هم بر زبان آورده بود و برای فرار از مسئولیت برجام، این ناکامی بزرگ را به مخالفان این توافق پرنقص نسبت داده بود. روحانی گفته بود: «با برجام گشایشی برای مردم شد اما عده‌ای نگذاشتند که این شیرینی برای مردم ملموس شود، شرکت‌های خارجی به ایران می‌آمدند اما برخی می‌گفتند چرا آمده‌اند، نمی‌آمدند، می‌گفتند چرا نیامده‌اند، قرارداد بسته می شد می‌گفتند خیانت شده، قرارداد به هم می خورد می گفتند خیانت است». البته که آقای روحانی مخشص نکرده اند که منظورشان دقیقا کدام گشایش و یا کدام قرارداد است و همچون گذشته درباره دستاوردهای خیالی برجام، به کلی گویی بسنده کرد

بخش های مهم این گفتگو را درادامه خواهید خواند:

*ایران باید برای حفظ برجام همه هم‌و‌غم‌اش را به کار بگیرد. در کل کشورها باید برای قراردادهای بین‌المللی ارزش قائل شوند و همچنین این را بدانند، ساختار نظام بین‌الملل بدعهدی را با هیچ متر و معیاری نمی‌پذیرد.

*تحریم در این سال‌ها بیش از هزار میلیارد دلار به اقتصاد ایران ضربه زده است و همه ‌انند، ضرری به این مقدار چه اثرهای سویی در روند اقتصادی هر کشوری می تواند بگذارد.

*مکررا از مخالفان برجام این سئوال را می‌کنم که چقدر از خسارت های ناشی از تحریم‌ها را می توانند، جبران کنند.

*تحریم‌ها باعث شده تا سفره‌های مردم روز به روز کوچکتر شود و مردم حتی در خرید مایحتاج اولیه خود مشکل داشته باشند. بهتر است آقایان به خود بیایند و بیش از این مصالح و منافع ملی را فدای منفعت‌های سیاسی و جریانی خود نکنند. کار به جایی رسیده است که بخش زیادی از مردم زیرخط فقر مطلق و همچنین عده کثیری هم روی خط فقر روزگار سپری می‌‌کنند تا بتوانیم از مخالفان سیاست خارجی کشور بپرسیم، چطور می‌‌توانند با وجود این آمار و ارقام همچنان ساز مخالف را کوک کنند؟

*گروهی که از چند سال پیش با عنوان دلواپسی شناخته می‌شوند،‌ اصولا نمی‌توانند نه آرامش را و نه هر نشانه‌ای از موفقیت را برتابند. به همین دلیل با هر مساله‌ای که با منافع کشور ارتباط دارد، مخالفت کرده و حتی گاهی به خود اجازه اشکال مختلف تهدید را می‌دهند. انگار واقعا حیات سیاسی و همچنین منفعت خود را در رویارویی با دنیا می‌بیند و برجام، FATF و اینستکس را با توسل به شیوه‌هایی تخریب می‌کنند.