اتریش ابتلای دیپلمات‌های خود به کرونا را در سفر به تهران تکذیب کرد
اتریش ابتلای دیپلمات‌های خود به کرونا را در سفر به تهران تکذیب کرد

وزارت امور خارجه اتریش روز جمعه با صدور بیانیه‌ای ضمن تکذیب برخی ادعاها تأکید کرد که هیچ‌یک از اعضای هیئت دیپلماتیک این کشور که هفته گذشته به‌ریاست وزیر خارجه اتریش به تهران سفر کرده بودند به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) در این بیانیه‌ آمده است، وزیر امور خارجه […]

وزارت امور خارجه اتریش روز جمعه با صدور بیانیه‌ای ضمن تکذیب برخی ادعاها تأکید کرد که هیچ‌یک از اعضای هیئت دیپلماتیک این کشور که هفته گذشته به‌ریاست وزیر خارجه اتریش به تهران سفر کرده بودند به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) در این بیانیه‌ آمده است، وزیر امور خارجه و سایر اعضای هیئت همراه او در سفر به ایران روز سه‌شنبه گذشته مورد آزمایش قرار گرفتند که نتیجه آن منفی است.

الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش شنبه گذشته در رأس هیئتی برای دیدار با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.

برخی رسانه‌ها پس از بازگشت شالنبرگ از این سفر ادعا کردند که او به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا قرنطینه شده است.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه همچنین تصریح شده است: نتیجه آزمایش از خبرنگاری که همراه هیئت وزارت امور خارجه اتریش به ایران سفر کرده و مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بود، منفی است.

این خبرنگار روز دوشنبه پس از بازگشت از ایران علائم این بیماری را از خود بروز داده بود، اما او هم روز پنجشنبه در بیمارستان کایزر فرانز ژوزف مورد آزمایش قرار گرفت و نتیجه آن که روز جمعه منتشر شد، منفی بود.

  • منبع خبر : تسنیم