آمریکا در جایگاهی نیست که خود را کشور ضد تروریسم معرفی کند
آمریکا در جایگاهی نیست که خود را کشور ضد تروریسم معرفی کند

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خطاب به نماینده آمریکا گفت: با سابقه منفور اقدامات تروریستی، در جایگاهی نیستید که خود را به عنوان کشور ضد تروریسم معرفی کنید. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) علیرضا کاظمی ابدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح‌های […]

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خطاب به نماینده آمریکا گفت: با سابقه منفور اقدامات تروریستی، در جایگاهی نیستید که خود را به عنوان کشور ضد تروریسم معرفی کنید.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) علیرضا کاظمی ابدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه سالجاری در نود و سومین نشست شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از سوی گروه آسیایی به عنوان معاون رئیس شورای اجرایی معرفی شد.

سفیر آمریکا در اعتراض به تصویب معاونت ایران گفت که براساس قوانین داخلی خود نمی‌تواند با کسب پست از سوی کشورهای حامی تروریسم موافقت کند.

سفیر کشورمان در پاسخ به اظهارات سفیر آمریکا متذکر شد: معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان معاونت رئیس شورای اجرایی با اجماع آراء کشورهای عضو گروه آسیایی صورت پذیرفته است.

کاظمی ابدی افزود: آمریکا پیش از این ثابت کرده است که هیچ احترامی برای حقوق بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی قائل نیست و حامی اصلی گروه‌های تروریستی و تروریسم دولتی خصوصا در خاورمیانه است.

سفیر ایران اضافه کرد: نمونه بارز اقدامات تروریستی آمریکا دستور رئیس جمهور این کشور برای ترور سردار سلیمانی و همراهان در داخل خاک عراق است که نقض بارز اصول بنیادین حقوق بین‌الملل، منشور سازمان ملل متحد و میثاق بین‌المللی حقوق شهروندی و سیاسی تلقی می‌شود و آمریکا با این سابقه منفور در جایگاهی نیست که خود را به عنوان کشور ضد تروریسم معرفی کند.

  • منبع خبر : فارس